Trwa ładowanie...
15-04-2010 08:17

TVP rezygnuje z reklam na całą żałobę, stacje komercyjne nie

Share
TVP rezygnuje z reklam na całą żałobę, stacje komercyjne nieŹródło: AKPA
d4gdkx7

* Do niedzieli 18 kwietnia br., czyli ostatniego dnia przedłużonej żałoby narodowej, Telewizja Polska wstrzymała emisję reklam. Spoty nadaje większość stacji komercyjnych, ale jest ich mniej niż zwykle.*

TVP nie zdecydowała się na wcześniejszych powrót reklam, wycofanych tuż po tragedii pod Smoleńskiem, mimo że jej sytuacja finansowa jest dramatyczna - Telewizja Polska uważa, że w dniach żałoby narodowej i podniosłych uroczystości państwowych podstawowym zadaniem nadawcy publicznego jest udostępnienie jak największej grupie widzów w Polsce i za granicą rzetelnego i wszechstronnego przekazu informacyjnego – uzasadnia Stanisław Wojtera, rzecznik prasowy TVP.

Od wtorku reklamy emitowane są ponownie na kanałach Grupy Polsatu i w TV 4 oraz w stacjach Grupy TVN poza informacyjną TVN 24, która na bieżąco podaje wiadomości dotyczące sobotniej tragedii. W konkurencyjnym kanale Polsat News pojawiają się nieliczne spoty. - Żadnych transmisji nie przerywami reklamami – zaznacza jednak Tomasz Matwiejczuk, rzecznik prasowy Polsatu.

d4gdkx7

Z kolei od środy reklamy wróciły natomiast na anteny większości kanałów tematycznych z portfolio brokera At Media. - Niektóre kanały jak stacje Canal+ Cyfrowego oraz TVS podjęły jednak decyzję o nienadawaniu reklam do końca tygodnia – mówi nam Wojciech Kowalczyk, szef marketingu At Media.

Reklam jest jednak znacznie mniej niż zwykle, bo część reklamodawców jak np. Polkomtel, Polska Telefonia Cyfrowa, Kraft Foods Polska, Nestle Polska czy Aviva (dawny Commercial Union), wycofała swoje zlecenia z telewizji na czas żałoby narodowej.

- Nie podajemy informacji o skali redukcji zleceń, bo sytuacja zmienia się na bieżąco – informuje nas Karol Smoląg, rzecznik prasowy TVN-u. Takich informacji nie była w stanie podać nam wczoraj także spółka At Media. - Reagujemy na każdą zgłoszoną prośbę, dlatego pełny obraz sytuacji zobaczymy dopiero w poniedziałek – wyjaśnia nam Kowalczyk.

Żałoba narodowa mają trwać początkowo do piątku16 kwietnia, ze względu na sobotnie nabożeństwo żałobne i niedzielny pogrzeb pary prezydenckiej, została przedłużona do niedzieli 18 kwietnia. W weekend reklamy znów znikną na pewno z kanałów At Media. Polsat i TVN na razie nie zdecydowały, czy też zdejmą spoty na te dwa dni.

d4gdkx7

[

]( http://www.wirtualnemedia.pl )

d4gdkx7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4gdkx7
d4gdkx7