Trwa ładowanie...
tvp
MD
24-06-2022 08:46

TVP przegrała w sądzie. Mają pojawić się przeprosiny za film

Telewizja Polska zrobiła film, który miał dowodzić, że organizacje działające na rzecz osób LGBT+ zwożą ludzi na Parady Równości, a także domagają się legalizacji pedofilii. Sprawa trafiła do sądu. Jest wyrok.

W "Wiadomościach" mają pojawić się przeprosiny za filmW "Wiadomościach" mają pojawić się przeprosiny za filmŹródło: "Wiadomości" TVP
d1z88tc
d1z88tc

Twórcami "Inwazji" są Marcin Tulicki i Przemysław Wenerski. Film dotyczył środowiska LGBT+ w Polsce, a w szczególności Parad Równości. W materiale pracownica TVP wcieliła się w wolontariuszkę Kampanii Przeciw Homofobii. Podano, że organizacja to "precyzyjnie zorganizowana machina", która odbywa "tournee po polskich miastach", a swoim wolontariuszom opłaca udział w licznych marszach równości. Kampania Przeciw Homofobii i kilka osób pokazanych w filmie zgłosiło sprawę do sądu. Pozwanie TVP udało się dzięki internetowej zbiórce pieniędzy.

Film, który miał zdemaskować prawdę o marszach równości, które odbyły się w wielu miastach Polski, ostatecznie uderzał w środowisko LGBT i pokazywał je w negatywnym świetle. "Inwazja" nawet przez sąd została uznana za film pełen manipulacji. Jak zaznaczył sędzia, film miał na celu "zohydzenie środowiska LGBT".

Ida Nowakowska przekonuje: "TVP zapewnia dualizm mediów"

Jak podaje "Press", Sąd Okręgowy w Warszawie wydał wyrok ws. filmu wyemitowanego przez TVP. Stacja naruszyła dobra osobiste siedmiu osób pokazanych w ostro krytykowanej produkcji. Co więcej, sąd nakazał TVP zapłatę 35 tys. zł zadośćuczynienia na rzecz organizacji wspierających środowisko LGBT+ i dla osób pozywających stację.

d1z88tc

Publiczny nadawca ma także opublikować przeprosiny za naruszenie dóbr osobistych tych siedmiu osób pokazanych w "Inwazji". Ma się to odbyć w głównym wydaniu "Wiadomości". O zakazie dalszej dystrybucji "Inwazji" nie trzeba wspominać. Wyrok w sprawie jest nieprawomocny i jak podkreśla Centrum Informacji TVP, po zapoznaniu się z uzasadnieniem wyroku podejmą decyzję o ewentualnej apelacji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1z88tc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1z88tc