PublicystykaTVP promuje prywatną telewizję zaprzyjaźnionych z PiS-em braci Karnowskich. W internecie zawrzało

TVP promuje prywatną telewizję zaprzyjaźnionych z PiS‑em braci Karnowskich. W internecie zawrzało

TVP promuje prywatną telewizję zaprzyjaźnionych z PiS-em braci Karnowskich. W internecie zawrzało
Źródło zdjęć: © WP.PL
Magdalena Sawicka

19.06.2017 10:50, aktual.: 19.06.2017 13:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

TVP Info wyemitowało wywiad z premier Beatą Szydło. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że rozmowa pochodziła z nowej, prywatnej telewizji internetowej wPolsce.pl braci Karnowskich. W sieci zawrzało, a komentatorzy zastanawiają się, ile trzeba by było zapłacić za promocję w atrakcyjnym czasie antenowym TVP.

wPolsce.pl, czyli internetowa telewizja portalu wPolityce.pl ruszyła w poniedziałek 19 czerwca. Format prowadzą zaprzyjaźnieni z PiS-em oraz prezesem Jackiem Kurskim prawicowi dziennikarze Michał i Jacek Karnowscy. W całej sytuacji nie byłoby nic wyjątkowego. Ostatnio powstaje wiele internetowych stacji. Bracia Karnowscy i ich prywatna telewizja nie startowali jednak z tego samego pułapu co inni, mogli liczyć na wyjątkowe traktowanie.

Utrzymywana z budżetu państwa stacja TVP Info, wyemitowała reklamę prywatnej telewizji portalu wPolityce.pl. Nie był to krótki spot. Okazuje się, że Telewizja Polska zdecydowała się na puszczenie sygnału wPolsce.pl. Widzowie mogli zarówno oglądać, jak i słuchać premier Beaty Szydło, która była pierwszym gościem braci Karnowskich. Jak zauważyli internauci, TVP zrobiło wydanie specjalne ze startu prywatnej telewizji internetowej.

Pojawiły się też pytania. Na jakich zasadach doszło do tej współpracy i czy Karnowscy zapłacili za wyemitowanie fragmentu programu z ich telewizji. Zauważono też, że to dość kuriozalna sytuacja, ponieważ TVP promuje konkurencję.

Obraz
© Twitter

Internauci zaczęli też żartować, że to właśnie na takie cele potrzebny jest obowiązkowy abonament telewizyjny. "Środowiskom które popierają Kurskiego nigdy się nie odmawia." - zauważył jeden z Twitterowiczów.

Obraz
© Twitter

wPolsce.pl to nowa internetowa telewizja portalu wPolityce.pl, należąca do grupy medialnej Fratria. Format jest nadawany w tzw. live streamingu na stronie www.wpolsce.pl oraz na stronie głównej portalu wPolityce.pl. Materiały ze studia dostępne będą też w mediach społecznościowych. Za nową telewizję odpowiedzialni są prawicowi dziennikarze Jacek i Michał Karnowscy. O swoim projekcie piszą:

"wPolsce.pl to przede wszystkim aktualne komentarze i programy publicystyczne oraz felietony filmowe. Rozmowy polityczne a także przegląd prasy i portali poprowadzą m.in. Jacek i Michał Karnowscy, Dorota Łosiewicz, Marek Pyza, Marcin Wikło, Konrad Kołodziejski czy Marcin Fijołek. Z kolei dziennikarze Gazety Bankowej oraz portalu wGospdarce.pl będą przygotowywać codzienne rozmowy na temat bieżących wydarzeń gospodarczych i najgorętszych trendów w ekonomii" - czytamy na portalu wPolityce.pl.

Tu pobierzesz za darmo aplikację Program TV:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (513)
Zobacz także