Trwa ładowanie...

TVP pokaże "Niezwyciężonych". I to dwukrotnie

Historyczna animacja Instytutu Pamięci Narodowej wywołała w sieci lawinę komentarzy i wzbudziła kontrowersje. Teraz widzowie będą mieli okazję zobaczyć ją w telewizji.
Share
Kadr z filmu "Niezwyciężeni"
Kadr z filmu "Niezwyciężeni"Źródło: Youtube.com
d2kphlf

"Niezwyciężeni" to nowatorski pomysł na opowiedzenie historii Polski. W krótkiej animacji możemy prześledzić naszą drogę od wybuchu II wojny światowej do obalenia komunizmu. W produkcji pojawiają się tak znane i zasłużone postacie, jak m.in. rtm. Witold Pilecki, gen. Stanisław Maczek czy Irena Sendlerowa. Animacja wywołała jednak skrajne emocje. Jednym bardzo spodobało się przedstawianie historii w nowoczesny sposób, inni zarzucili jej uproszczenia i przekłamania. Szczególnie ostro wypunktował ją Jakub Majmurek, jego post możecie przeczytać poniżej.

Film na zlecenie Instytutu Pamięci Narodowej zrealizowało studio Fish Ladder (należące do koncernu Platige Image). Animacja, opowiadana przez Mirosława Zbrojewicza, została stworzona w konwencji gry komputerowej spotkała się ze sporym zainteresowaniem. W serwisie You Tube, w którym została udostępniona, zanotowała już ponad milion wyświetleń.

IPN udostępnił także animację w wersji angielskiej. Co ciekawe, w tym przypadku narratorem jest Sean Bean, czyli Ned Stark z hitu HBO "Gra o tron". W sieci ma pojawić się również kolejna odsłona, tym razem w języku rosyjskim.

Jak poinformował portal wirtualnemedia.pl, telewizyjna Jedynka wyemituje szerokiej publiczności "Niezwyciężonych" dwa razy. Widzowie będą mogli obejrzeć ten krótkometrażowy film już w środę, 27 września, o 14.55 i wieczorem, o 22.45.

d2kphlf

Podziel się opinią

Share
d2kphlf
d2kphlf