Trwa ładowanie...

TVP planuje nowości. Powstaną seriale o Osieckiej, Piłsudskim i Wyszyńskim

Jacek Kurski ruszył do ofensywy. TVP ma zamiar walczyć o jeszcze wyższe wyniki oglądalności i stawia przede wszystkim na nowe seriale. Czym chce zaskoczyć widza prezes?

TVP planuje nowości. Powstaną seriale o Osieckiej, Piłsudskim i WyszyńskimŹródło: East News
d2kzc0m
d2kzc0m

Jakie plany ma Telewizja Polska? Jak donosi serwis wirtualnemedia.pl, wydawca szykuje serialową ekranizację powieści "Czas niedokonany" Bronisława Wildsteina oraz seriale o wybitnych Polakach. Jesienią w TVP1 będzie pokazywany też drugi sezon telenoweli historycznej "Korona królów".

Na przyszły rok TVP przygotowuje serial historyczny (scenariusz napisał Jarosław Sokół, a reżyserem jest Jarosław Marszewski) o Józefie Piłsudskim. Jacek Kurski zaznaczył, że chciałby, żeby pilotowy odcinek "Młodego Piłsudskiego" został pokazany w listopadzie br. w związku ze 100-leciem odzyskania przez Polskę niepodległości.

Inne projekty serialowe publicznego nadawcy to "Dom pod dwoma orłami" (opowiadający o ludziach, którzy po zakończeniu II wojny światowej zostają przesiedleni z Kresów do Wrocławia, akcja kończy się na powodzi z 1997 r.), "Prymas" (o prymasie Stefanie Wyszyńskim, przygotowywany przez Pawła Woldana), a także seriale o Władysławie Andersie (pod roboczym tytułem "Długi spacer"), Adamie Mickiewiczu i Agnieszce Osieckiej. Kurski zaznaczył, że dwa ostatnie projekty są na etapie "developmentu scenariuszy".

Jesteście ciekawi, co z tego wyniknie?

d2kzc0m
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2kzc0m