TVP organizuje kolejne widowisko w pandemii. Tym razem koncert na Jasnej Górze

Anna Wyszkoni wystąpi podczas koncertu TVP
Anna Wyszkoni wystąpi podczas koncertu TVP
Źródło zdjęć: © East News

09.08.2020 22:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

TVP pokazuje, że radzi sobie dobrze z telewizyjnymi widowiskami nawet w dobie pandemii. Niedługo odbędzie się kolejne, z całą plejadą gwiazd. Tym razem m.in. z przebojami pielgrzymkowymi, nadawanymi z Jasnej Góry.

Pandemia koronawirusa nie odpuszcza. Padają kolejne rekordy zachorowań. Mimo to przy poluzowanych obostrzeniach wielu zapomina o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Upalna, letnia atmosfera nie sprzyja stosowaniu się do rządowych zarządzeń. Wielu stara się korzystać z wakacji na tyle, na ile to możliwe.

Niewątpliwie urozmaiceniem wakacji są koncerty, których stopniowo pojawia się coraz więcej. Oczywiście przy ograniczonej liczbie publiczności (lub bez niej) i z zachowaniem środków bezpieczeństwa. Organizatorzy z reguły starają się na niewielkie wydarzenia.

Wyjątkiem jest TVP, która nie zrezygnowała z wakacyjnej koncertowej trasy. Wręcz przeciwnie, co weekend raczy widzów rozrywką, organizując w różnych zakątkach polski muzyczne widowiska. Choć trzeba przyznać, że na ogół stara się zachować wszystkie wytyczne, a przynajmniej odpowiednie odstępy na widowni, to nie da się ukryć, że pozwala sobie na więcej niż inni organizatorzy.

Jak się okazuje, nie ogranicza się tylko do Wakacyjnej Trasy Dwójki i typowo rozrywkowych koncertów. „Gazeta Wyborcza” donosi, że wraz z Jasną Górą zorganizuje koncert na błoniach widowisko „Abba Ojcze – Pielgrzymi śpiewają ulubione piosenki Jana Pawła II”. Pod batutą Piotra Rubika ma wystąpić plejada polskich gwiazd. Zobaczymy m.in. Rafała Brzozowskiego, Annę Wyszkoni, zespół Pectus, Halinę Mlynkovą, Katarzynę Cerekwicką, Łukasza Zagrobelnego, Sargisa Davtyana, Darka Malejonka oraz zwyciężczynię „Szansy na sukces” Aleksandrę Nykiel, a także znanego z programu „The Voice of Poland” Filipa Lato.

Podczas koncertu mają zabrzmieć takie piosenki jak „Barka” i „Abba Ojcze”, ale i nowsze utwory czy przeboje z repertuaru Piotra Rubika. Z informacji „Wyborczej” wynika, że nie ma póki co informacji o obowiązujących podczas wydarzenia zasadach sanitarnych, ale niewątpliwie wymagane będzie zasłanianie ust i nosa oraz zachowywanie odstępów. Koncert odbędzie się i będzie transmitowany 14 sierpnia na TVP1.

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (20)
Zobacz także