Trwa ładowanie...

TVP ogłasza zmiany w regulaminie do krajowych eliminacji na Eurowizję!

Eurowizja to jeden z najchętniej oglądanych festiwali muzycznych. W tym roku zaszło kilka zmian, jeśli chodzi o krajowe eliminacje.
Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Zdjęcie uczestników Eurowizji w 2017 r.
Zdjęcie uczestników Eurowizji w 2017 r. Źródło: East News
dj4azeu

Po raz kolejny to Telewizja Polska zajmie się organizacją przesłuchań polskich artystów. Okazuje się jednak, że eliminacje w 2018 r. będą wyglądały nieco inaczej niż ostatnio. Wszystko przez znowelizowane procedury. Co nowego?

Do tej pory każdy artysta, który chciał reprezentować Polskę na Eurowizji oprócz piosenki, musiał mieć również przygotowany teledysk. Podczas najbliższych krajowych eliminacji tego wymogu już nie będzie. Tak jak zawsze zgłoszenia mogą wysyłać jedynie artyści, którzy posiadają polskie obywatelstwo. Obostrzenia nie dotyczą natomiast współtwórców utworu, tj. kompozytora, autora tekstu czy producenta.

Kolejną ważną rzeczą jest zmiana punktacji podczas finału eliminacji w Polsce. Widzowie i jury będą mogli oceniać występy według eurowizyjnej skali (od 1 do 12, z wyłączeniem 9 i 11), przy jednoczesnym utrzymaniu stosunku głosów 50/50. Jeśli dojdzie do remisu, decydujący głos będzie miało jury, które jest wybierane przez TVP.

dj4azeu

Wszyscy, którzy chcą spróbować swoich sił na Eurowizji, mają czas na wysłanie zgłoszeń do 1 lutego 2018 r. Lista finalistów ma zostać ogłoszona 6 lutego. Co powinno zawierać zgłoszenie?

Przede wszystkim utwór, który spełnia wymagania określone regulamin Konkursu Piosenki Eurowizji oraz Krajowych Eliminacji, zdjęcie promocyjne artysty i wypełnione odpowiednie załączniki. Ostatnio Polskę reprezentowała Kasia Moś. Kto pojedzie w tym roku?

ZOBACZ TAKŻE: Szpak znów wystąpi na Eurowizji? "Ludzie tego chcą. Dostaję wiadomości nie tylko z Polski!"

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

dj4azeu

Podziel się opinią

Share
dj4azeu
dj4azeu