Trwa ładowanie...

TVP odniosła kolejny sukces. Kurski dumny z widzów

Telewizja Polska podczas koncertu na Jasnej Górze znów zaangażowała się w pomoc potrzebującym. Prezes TVP nie ukrywa radości z efektów zbiórki.

Share
TVP odniosła kolejny sukces. Kurski dumny z widzów
Źródło: East News
d2eiann

Jacek Kurski znów ma powody do dumy. TVP1 po raz kolejny przyczyniła się do pomocy ofiarom ostatnich nawałnic (przypomnijmy, że podczas koncertu "Gwiazdy letniego nieba" udało się zebrać ponad milion złotych). Tym razem podczas transmitowanego przez stację koncertu z okazji obchodów 300-lecia koronacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej koronami papieskimi. Aby pomóc, można było w trakcie widowiska np. wysłać sms lub dokonać wpłaty na konto Caritas. Łącznie w koordynowanej przez Caritas akcji udało się zebrać około 800 tys. złotych. W ślad za fundacją, prezes TVP o sukcesie poinformował na Twitterze.

Organizatorami transmitowanego w sobotni wieczór widowiska byli gospodarze sanktuarium, Ojcowie Paulini, wraz z reżyserem Bolesławem Pawicą i scenarzystą koncertu, Marcinem Pospieszalskim. Basista i kompozytor przygotował na tę okazję 22 utwory. - Były to opracowania pieśni liturgicznych, pieśni maryjnych, będzie nawiązanie do muzyki z początku XVIII wieku, kiedy odbyła się koronacja, pojawiły się fragmenty chorału gregoriańskiego m.in. tego, który był wykonywany w czasie koronacji - Ave Maris Stella – tłumaczył na łamach tvp.info Pospieszalski.

d2eiann

W przygotowanie widowiska zaangażowało się ok. 500 osób; wśród nich ok. 200 muzyków, m.in. orkiestra symfoniczna i chór Filharmonii Częstochowskiej, zespół wokalny Camerata Silesia, młodzieżowy chór z Rzeszowa, reprezentacja chóru z Legnicy oraz chór prawosławny. Podczas koncertu nie zabrakło też gwiazd. Na scenie wystąpili soliści: Wojciech Cugowski, Andrzej Lampert, zespół New Life'm, Marek Piekarczyk oraz aktorzy m.in. Dariusz Kowalski, Paweł Królikowski, Dominika Figurska i Michał Kula. Występy artystów urozmaicały rekonstrukcje historyczne, efekty pirotechniczne i multimedialne wizualizacje.

d2eiann

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2eiann
d2eiann