Trwa ładowanie...
d34gk44

TVP ocenzurowała występ transseksualnej wokalistki i całujących się gejów

Podczas transmitowanego na TVP1 półfinału Eurowizji, mieliśmy przyjemność obejrzeć występ transseksualnej Dany International. Na widowni pokazano wówczas całujących się mężczyzn. Telewidzowie, którzy kolejnego dnia trafili na powtórkę konkursu, nie mieli okazji nacieszyć się tym widokiem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Eurowizja 2019. Pocałunek gejów w TVP
Eurowizja 2019. Pocałunek gejów w TVP (East News, Fot: East News)
d34gk44

14 maja odbył się pierwszy półfinał Eurowizji 2019. Podczas gościnnego występu Dany International, w którym śpiewała o miłości, pokazywano całujące się na widowni pary. Nie zabrakło także tych jednopłciowych. Pisaliśmy wówczas, że transseksualna izraelska piosenkarka nieświadomie dokonała przełomu nie tylko na świecie, ale także w TVP. Ludzie zobaczyli, że na scenie jest miejsce dla każdego.

ZOBACZ TAKŻE: Paweł Rabiej: Gej może być dobrym prezydentem

Dana International w 1998 roku wygrała Eurowizję jako transseksualistka. Był to przełomowy moment dla konkursu Eurowizji. Wokalistka jeszcze długo przed Conchitą Wurst manifestowała wolność i tolerancję.

d34gk44

Podczas transmisji na żywo w TVP1 mogliśmy cieszyć oko obrazkiem dwóch kochających się mężczyzn, ktorzy padają sobie w objęcia.

Zresztą spójrzcie sami:

screen

Niestety, telewidzowie, którzy nie zdążyli obejrzeć 14 maja transmisji na żywo, skazani byli na powtórkę konkursu kolejnego dnia.

Nie było trudnym do przewidzenia było, że TVP pozbędzie się z show występu transseksualnej wokalistki, która szerzy wartości takie jak: tolerancja, miłość, wolność.

d34gk44

Portal "Plejada.pl" skontaktował się z Telewizją Polską w tej sprawie.

"Forma skrótowa była podyktowana wymogami czasu antenowego. Emisja powtórkowa Pierwszego Półfinału Konkursu Piosenki Eurowizji 2019 zawierała wszystkie występy konkursowe (17) zespołów walczących o wejście do Wielkiego Finału oraz ogłoszenie wyników, zaś występ Dany International odbył się poza konkursem. Zgodnie z zasadami uczestnictwa TVP w konkursie, EBU jako właściciel marki Eurovision Song Contest zezwala nadawcom na dokonywanie takich skrótów" - wytłumaczył zespół rzecznika TVP.

Nie podważamy, czy intencje Telewizji Publicznej były inne. Ale niestety, taka decyzja w ogóle nas nie dziwi. w Końcu to 3 minuty zaoszczędzonego czasu antenowego.

d34gk44

Podziel się opinią

Share

d34gk44

d34gk44