PublicystykaTVP nie chciała pokazać reklamy Rydzyka. Sprawa trafiła do KRRiT

TVP nie chciała pokazać reklamy Rydzyka. Sprawa trafiła do KRRiT

TVP nie chciała pokazać reklamy Rydzyka. Sprawa trafiła do KRRiT
Źródło zdjęć: © PAP

14.06.2017 10:43, aktual.: 14.06.2017 11:09

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Telewizja Polska nie chciała wyemitować reklamy "Naszego Dziennika", bo pojawiało się w niej w negatywnym kontekście słowo "homoseksualizm". Sprawą zajęła się Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji.

Redakcja "Naszego Dziennika", tytułu z medialnego koncernu o. Tadeusza Rydzyka, chciała wyemitować na antenie TVP reklamy weekendowego magazynu. Niestety, biuro reklamy Telewizji Polskiej odrzuciło jej prośbę, argumentując to w następujący sposób: "Nie nadaje się: reklama narusza art. 16 b ust. 3 pkt 2 ustawy o radiofonii i telewizji, przekaz handlowy nie może zawierać treści dyskryminujących ze względu m.in. na orientację seksualną". Odrzucono też drugą wersję spotu. Zaakceptowano dopiero trzeci wariant reklamy. Na takie zachowanie TVP nie chcieli się zgodzić Marek Jurek i Krzysztof Kawęcki, liderzy Prawicy Rzeczypospolitej. Politycy wnieśli oficjalną skargę do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

- Krajowa Rada zajęła się sprawą. Myślę, że została ona załatwiona pozytywnie. Zareagowano niemal natychmiast: ukarano pracownika, poprawiono procedury. Odpowiedź TVP będzie podstawą pisma, które teraz KRRiT skieruje i do skarżącego, i do skarżonego - powiedział prof. Janusz Kawecki, członek KRRiT, w rozmowie z "Naszym Dziennikiem".

Później Kawecki na antenie Radia Maryja przeczytał oświadczenie Jacka Kurskiego, z którego wynika, że wobec pracownika TVP będą wyciągnięte odpowiednie konsekwencje.

- Zostanie wymierzona kara porządkowa osobie N.N., która opiniowała spot reklamowy pod względem zgodności z obowiązującymi przepisami prawa, i uszczegółowiono zasady postępowania związane z weryfikacją otrzymanych materiałów, mającą na celu ich dopuszczanie do emisji lub odrzucanie - podsumował.

Zobacz odrzucony przez TVP spot "Naszego Dziennika":

Tu pobierzesz za darmo aplikację Program TV:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (552)
Zobacz także