Trwa ładowanie...

TVP Info znacznie wzrosła oglądalność. Tylko w WP medioznawca ocenia, z czego to może wynikać

Największe stacje informacyjne w Polsce straciły ostatnio widzów, ale nie TVP Info. Kanał zanotował największy wzrost. Co na ten temat sądzi medioznawca, Maciej Mrozowski?

TVP Info znacznie wzrosła oglądalność. Tylko w WP medioznawca ocenia, z czego to może wynikaćŹródło: ONS.pl
d4lrn0l
d4lrn0l

Jak poinformował portal wirtualnemedia.pl, w sierpniu pierwsze miejsce pod względem oglądalności należało do Polsatu. W porównaniu jednak z zeszłym rokiem udział stacji spadł o blisko 2%. W całym zestawieniu największym zaskoczeniem był przyrost widzów stacji TVP Info, który wyniósł prawie 30%.

Postanowiliśmy zapytać medioznawcę, Macieja Mrozowskiego, z czego to może wynikać. Okazuje się, że powód może być bardzo prosty.

- To jest tylko 30% wzrostu, czyli ok. 200 tysięcy ludzi w skali kraju, więc to nie jest jakaś znacząca liczba. Jeśli chodzi o kanały informacyjne, zauważalne, ale to nie jest jakaś poważniejsza zmiana w sposobie korzystania z mediów i nie należy szukać głębszych uzasadnień. Można powiedzieć, że widownia kanałów TVN 24 i innych, to są młodzi ludzie, klasa średnia, która podróżuje. Natomiast publiczność bardziej konserwatywna, która częściej ogląda publiczną telewizję, czyli ludzie 50, a nawet 60+, ma więcej czasu i zostaje w domu albo nie wyjeżdża z kraju.

d4lrn0l

Maciej Mrozowski zauważa, że znowu zacznie się gorący okres polityczny, dlatego ludzie częściej śledzą kanały informacyjne.

- Ja bym powiedział, że jest to efekt wakacji, połączony z początkiem roku szkolnego, zamieszania wokół Westerplatte i różnych innych napięć politycznych, które towarzyszą nam od ponad roku i które w okresie wakacji zelżały, a teraz znowu wracają. Jeżeli nie nastąpi wyrównanie poziomów, czyli jeśli pozostałe stacje takie jak Polsat, nie będą miały zwiększonej oglądalności, tzn. że konserwatywny elektorat postanowił być bardziej poinformowany. Miarodajny będzie dopiero październik.

Myślicie, że to tylko chwilowa zmiana?

d4lrn0l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4lrn0l