Trwa ładowanie...
dy7isrl

TVP Info promowało portal braci Karnowskich za darmo? Jest oficjalne stanowisko

W poniedziałek ruszyło studio telewizyjne wPolsce.pl. Inauguracja rozpoczęła się od wywiadu z premier Beatą Szydło, który na żywo transmitowano w TVP Info. Pojawiły się spekulacje o darmowej reklamie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

Jacek i Michał Karnowscy
Jacek i Michał Karnowscy (East News)
dy7isrl

Cała sytuacja wywołała spore poruszenie w mediach społecznościowych. Na Twitterze rozgorzała dyskusja wśród dziennikarzy, dlaczego w TVP transmitowany jest wywiad z prywatnego portalu:

- Kiedy będzie w Telewizji Publicznej wydanie specjalne promujące np. telewizję "Rzeczpospolitej"? - napisał Marcin Dobski z "Rzeczpospolitej".
Michał Karnowski postanowił zabrać głos w sprawie. Czy była to darmowa reklama ze strony stacji?

- Byliśmy zaskoczeni, zarówno my, w telewizji, jak i pani premier. Nie zabiegaliśmy o taką transmisję, została ona puszczona z serwisu YouTube. Oczywistym jest więc, że nie mieliśmy żadnej umowy z publicznym nadawcą - powiedział w rozmowie z portalem wirtualnemedia.pl
Jak na pytanie o tę sytuację zareagowało Centrum Informacyjne TVP? Czy Jacek oraz Michał Karnowscy, którzy są właścicielami portalu, zapłacili za tę promocję? Okazuje się, że rozmowa została odtworzona "w ramach wydania specjalnego serwisu informacyjnego TVP Info":

dy7isrl

- Poświęcone było ono zamachowi terrorystycznemu w Londynie, a nie startowi nowego serwisu internetowego. Rozmowa z panią premier niemal w całości dotyczyła walki z terroryzmem i polityki bezpieczeństwa, a więc tematów wydania specjalnego - dowiadujemy się z portalu wirtualnemedia.pl.
Przypomnijmy, że grupa medialna Fratria ruszyła z nowym projektem, jakim jest wPolsce.pl. Widzowie mogą liczyć na live streaming, który nadawany będzie również na stronie wPolityce.pl. Wszystkie materiały dostępne będą także w mediach społecznościowych.

Projekt wystartował w poniedziałek o 9 rano, a na stronie wPolityce.pl, jako pierwszy, pojawił się wywiad z premier, Beatą Szydło. Rozmowa dotyczyła m.in. zdarzenia, do którego doszło w niedzielę w Londynie, gdzie ciężarówka wjechała w przechodniów. Co ciekawe, wywiad transmitowany był również na żywo na TVP Info i informowano o nim na pasku: "Premier Beata Szydło pierwszym gościem telewizji internetowej wPolsce.pl". Co więcej, kilkuminutowy fragment rozmowy z premier wyemitowały też "Wiadomości" na TVP1.

Ogromna awantura w TVP. Goście wyszli ze studia

Tutaj sprawdzisz aktualną ramówkę Telewizji WP

dy7isrl

Tu pobierzesz za darmo aplikację Program TV:

icon info

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

dy7isrl

Podziel się opinią

Share
dy7isrl
dy7isrl