TVP informuje o niepokojącym zdarzeniu. Ktoś logował się na konta użytkowników

Ktoś logował się na konta użytkowników tvp.pl
Ktoś logował się na konta użytkowników tvp.pl
Źródło zdjęć: © Pexels

25.01.2022 17:39, aktual.: 25.01.2022 18:36

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Alarmujące informacje płyną do użytkowników serwisu tvp.pl. Ktoś miał włamać się na ich konta. Co gorsza, mógł pozyskać ich dane osobowe.

O sprawie jako pierwszy poinformował Niebezpiecznik. Z informacji, które przekazuje w mediach społecznościowych wynika, iż TVP donosi o naruszeniu danych osobowych swoich użytkowników. Z komunikatu wynika, że ktoś masowo i to używając poprawnych danych, logował się na konta osób zarejestrowanych na tvp.pl.

Serwis oferuje nie tylko newsy dotyczące produkcje stacji, ale tez dostęp do VOD Telewizji Polskiej, czyli odcinków seriali czy programów online.

Z komunikatu można wysnuć wniosek, ze doszło do tzw. password spraying, czyli ataku polegającego na wybraniu jednego, powszechnego hasła i próbowaniu go na wielu kontach w organizacji.

W udostępnionym oświadczeniu czytamy, że w ostatnich dniach doszło do serii logowań do kont użytkowników za pomocą prawdopodobnie wykradzionych baz danych. Część z nich okazała się tożsama z danymi kont na portalu, przez co cyberprzestępcom udało się zalogować.

TVP zapewnia jednak, że administratorzy pracują nad resetem haseł użytkowników tak, by osoby niepożądane nie miały dostępu do kont. Niestety, z informacji wynika też, że owe nieuprawnione osoby mogły mieć dostęp do danych użytkowników, m.in. ich statusu w serwisie, imion i nazwisk czy adresów mailowych.

Zwróciliśmy się z pytaniem do TVP – co w tej sytuacji zrobi i jakie kroki podejmie. Centrum Informacji TVP przekazało, iż odniesie się do sprawy po uzyskaniu odpowiednich danych - w związku z tym, że ustalenie odpowiedzi wymaga zebrania informacji od właściwych jednostek.

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (9)
Zobacz także