Trwa ładowanie...
15-09-2016 16:42

TVP chce się wycofać z transmisji finału WOŚP? Pojawiły się niepokojące informacje

Czy Telewizja Polska miałaby po ponad dwudziestu latach wycofać się z transmitowania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy? Choć nie padła jeszcze żadna informacja o zmianie medialnego partnera, portal press.pl sugeruje, że fundacja już szuka stacji, która pokaże jubileuszowy, 25. finał.

TVP chce się wycofać z transmisji finału WOŚP? Pojawiły się niepokojące informacjeŹródło: AKPA
d2hhym7
d2hhym7

TVP, jak poinformował portal press.pl, wprawdzie nie potwierdziła jeszcze czy będzie transmitować tegoroczny finał WOŚP, ale już teraz ma zamiar zmniejszyć swój udział w tym przedsięwzięciu. To zaskakujące o tyle, że dotąd publiczna stacja co roku poświęcała cały dzień na nadawanie relacji na żywo z imprezy fundacji Jurka Owsiaka.

- Potraktowałbym tę akcję z mniejszym rozmachem. Na pewno bym nie przemilczał, ale zajął się tym raczej informacyjnie, raczej nie towarzyszyłbym temu wydarzeniu z kamerą przez cały dzień jak dotychczas. Nie chcę się jednak ustawiać w kontrze do Orkiestry. Mam wprawdzie wątpliwości co do samego Owsiaka, ale cel WOŚP jest szlachetny – powiedział portalowi press.pl Marcin Wolski, dyrektor TVP2.

Fundacja natomiast nie chce jeszcze komentować sytuacji ani podawać potencjalnych scenariuszy finału. - Podkreślam z całą stanowczością, że dziś jest zdecydowanie za wcześnie na to, by wyrokować, czy finał WOŚP będzie w jakiejś jednej konkretnej, czy może w kilku stacjach telewizyjnych i w jakim zakresie. Oczywiście nie da się wykluczyć żadnego scenariusza, ale nie ma co na obecnym etapie przygotowań do finału wróżyć z fusów. Nie było więc szansy na to, by ktokolwiek nam odmówił, jeśli nie zadaliśmy pytania – odparł Krzysztof Dobies, rzecznik prasowy WOŚP.

„Press” nie omieszkał zapytać konkurencyjnych stacji - Co roku wspieramy Orkiestrę na antenie, między innymi w „Dzień dobry TVN”, i to się na pewno nie zmieni _– powiedziała Joanna Górska, szefowa działu PR Grupy TVN. - _Nic nam jednak nie wiadomo o tym, żeby TVP miała się wycofać – uzupełniła. Tomasz Matwiejczuk natomiast, rzecznik telewizji Polsat stwierdził, że stacja ma własną fundację i to jej akcje promuje na swojej antenie. - Z WOŚP nie otrzymaliśmy zresztą żadnej propozycjidodał.

d2hhym7

Jak dotąd wiadomo jedynie, że przyszłoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 15 stycznia 2017. Więcej informacji organizatorzy podadzą na konferencji prasowej 17 października. Już teraz zaznaczają, że mają nadzieję, iż wtedy będą mogli powiedzieć, która ze stacji będzie go transmitować.

Zobacz także: Młynarska o sytuacji w TVP: "Każdy zarząd ma prawo zdejmować programy"

d2hhym7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2hhym7