Trwa ładowanie...

TVP będzie walczyć ze "szkalowaniem Polski". Jedynka wyemituje serial o Polakach ratujących Żydów

Telewizja Polska w ramach "walki ze szkalowaniem Polski" wyemituje serial "Sprawiedliwi". Informację podano w głównym wydaniu "Wiadomości".

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

TVP będzie walczyć ze "szkalowaniem Polski". Jedynka wyemituje serial o Polakach ratujących ŻydówŹródło: East News
dkdfop1
dkdfop1

Serial "Sprawiedliwi", który pokazywany będzie w TVP, opowiada o tajnej polskiej organizacji Żegota (Rada Pomocy Żydom) z czasów II wojny światowej. Główną bohaterką jest pielęgniarka Basia, która dla ratowania Żydów narażała własne życie i po wojnie zostaje odznaczona przez Izrael medalem "Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata". Oczywiście jest to odpowiedź Telewizji Polskiej na obecną sytuację polityczną oraz reakcję Izraela na nowelizację ustawy o IPN.

Sejm przyjął nowelizację, która wprowadza karę grzywny lub karę do 3 lat więzienia za słowa typu "polskie obozy śmierci". Ustawa umożliwi też wszczynanie postępowań karnych m.in. za negowanie zbrodni dokonywanych przez ukraińskich nacjonalistów. Do nowych przepisów odniósł się premier Izreala Benjamin Netanjahu, który zaznaczył, że "zdecydowanie sprzeciwia się" ustawie.

- Nie można zmienić biegu historii, nie można negować Holokaustu - stwierdził Netanjahu. Jego wzburzenie miał wywołać fakt, że Polska wspomnianą ustawą zaprzecza współudziałowi Polaków w Holocauście.

dkdfop1

Serial "Sprawiedliwi" pierwszy raz został wyemitowany w 2010 r. Nakręcono jeden sezon, w którym zagrali m.in.: Marta Chodorowska, Wojciech Solarz i Anna Dereszowska.

Zobacz też: Jarosław Sellin: sformułowanie "polskie obozy śmierci" traktujemy jako część kłamstwa oświęcimskiego

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

dkdfop1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dkdfop1