Trwa ładowanie...
d1pq4ue

TVP będzie walczyć ze "szkalowaniem Polski". Jedynka wyemituje serial o Polakach ratujących Żydów

Telewizja Polska w ramach "walki ze szkalowaniem Polski" wyemituje serial "Sprawiedliwi". Informację podano w głównym wydaniu "Wiadomości".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

TVP ma kolejny pomysł
TVP ma kolejny pomysł (East News)
d1pq4ue

Serial "Sprawiedliwi", który pokazywany będzie w TVP, opowiada o tajnej polskiej organizacji Żegota (Rada Pomocy Żydom) z czasów II wojny światowej. Główną bohaterką jest pielęgniarka Basia, która dla ratowania Żydów narażała własne życie i po wojnie zostaje odznaczona przez Izrael medalem "Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata". Oczywiście jest to odpowiedź Telewizji Polskiej na obecną sytuację polityczną oraz reakcję Izraela na nowelizację ustawy o IPN.

Sejm przyjął nowelizację, która wprowadza karę grzywny lub karę do 3 lat więzienia za słowa typu "polskie obozy śmierci". Ustawa umożliwi też wszczynanie postępowań karnych m.in. za negowanie zbrodni dokonywanych przez ukraińskich nacjonalistów. Do nowych przepisów odniósł się premier Izreala Benjamin Netanjahu, który zaznaczył, że "zdecydowanie sprzeciwia się" ustawie.

d1pq4ue

- Nie można zmienić biegu historii, nie można negować Holokaustu - stwierdził Netanjahu. Jego wzburzenie miał wywołać fakt, że Polska wspomnianą ustawą zaprzecza współudziałowi Polaków w Holocauście.

Serial "Sprawiedliwi" pierwszy raz został wyemitowany w 2010 r. Nakręcono jeden sezon, w którym zagrali m.in.: Marta Chodorowska, Wojciech Solarz i Anna Dereszowska.

Zobacz też: Jarosław Sellin: sformułowanie "polskie obozy śmierci" traktujemy jako część kłamstwa oświęcimskiego

Oglądaj swoje ulubione programy za darmo na komputerze, telefonie i telewizorze! Sprawdź WP Pilot!

icon info

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

d1pq4ue

Podziel się opinią

Share
d1pq4ue
d1pq4ue