Trwa ładowanie...

TVN wydał oświadczenie ws. odrzucenia zaproszenia na debatę przez Andrzeja Dudę

Andrzej Duda odmówił udziału w debacie prezydenckiej organizowanej przez TVN, TVN24, Onet oraz WP. TVN wyszedł z inną propozycją. Mamy oświadczenie.

Andrzej DudaAndrzej DudaŹródło: East News
d22y5tn

TVN, TVN24 i największe polskie portale: WP oraz Onet zaprosiły prezydenta Andrzeja Dudę oraz Rafała Trzaskowskiego do wspólnej debaty prezydenckiej, którą zaplanowano na czwartek (2 lipca).

Debata miała być dostępna na wszystkich najważniejszych platformach TVN, WP oraz Onetu, a także na Twitterze, Facebooku i Youtubie.

Debata została odwołana na skutek decyzji sztabu Andrzeja Dudy, który odmówił w niej udziału.

d22y5tn

Prezydent RP przekonywał wczoraj w Złotowie, że jest gotów zjawić się na debacie, ale zorganizowanej wspólnie przez TVP, Polsat i TVN.

Stacja TVN wydała oficjalne oświadczenie.

"TVN z szacunku dla widzów oraz wierząc w prawo Polaków do zapoznania się z programem i poglądami kandydatów na urząd prezydenta RP, jest gotowy do podjęcia rozmów w sprawie zorganizowania wspólnej debaty przez zainteresowanych nadawców" – powiedział Marcin Barcz, członek zarządu TVN.

"Gotowość do takiej właśnie debaty wyrazili obaj kandydaci. Naszym zdaniem ważny będzie wybór miejsca debaty. Powinna odbyć się w miejscu, które ma charakter symboliczny i ma szczególne znaczenie dla Polaków, takim jak Stocznia Gdańska lub Muzeum Powstania Warszawskiego. Uważamy, że niezwykle istotne jest, aby zagwarantować kandydatom równe szanse i dać telewizjom prawo do wskazania prowadzącego dziennikarza oraz swobodnego zadawania pytań. Sygnał z debaty powinien być udostępniony wszystkim zainteresowanym nadawcom" - dodał.

d22y5tn

Póki co nie wiadomo, czy Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski dojdą do porozumienia w sprawie debaty prezydenckiej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d22y5tn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d22y5tn