Trwa ładowanie...

Jest reakcja TVN na zarzuty!

Maciej Łagodziński powiedział głośno o tym, z jaką dyskryminacją spotkał się wątek homoseksualnej postaci w serialu "Zakochani po uszy. Teraz stacja odpowiada "w TVN Grupa Discovery cenimy i akceptujemy różnorodność".

Maciej Łagodziński (pierwszy z lewej) gra stomatologa w serialu "Zakochani po uszy"Maciej Łagodziński (pierwszy z lewej) gra stomatologa w serialu "Zakochani po uszy"
d4j5tdo

Maciej Łagodziński to aktor, który popularność zdobył dzięki reklamie sieci komórkowej. Tej samej, która była trampoliną dla kariery Barbary Kurdej-Szatan. Łagodziński nie jest tak znany jak aktorka, ale gra m.in. w serialu TVN7 "Zakochani po uszy" lekarza stomatologa - Pawła Lenartowicza.

Lenartowicz jest osobą homoseksualną, według aktora grającego tę rolę jego wątki są marginalizowane, a sceny ucinane przez produkcje. Ma mieć to związek ze skargą do KRRiT jednego z widzów, dla którego problemem jest orientacja inna niż heteroseksualna. Łagodziński opowiedział o tym na kanale Mistrzowie Drugiego Planu.

- Panie producentki serialu wystraszyły się jakichś kar i pod tym pretekstem odcinki zostały ocenzurowane przez nie wstecz, i zostały wycięte te sceny. (...) Miałem obiecane inne wątki o tle problemów tej postaci ze swoją orientacją czy odnalezieniem się, czy randkowaniem. Natomiast z tego, co wiem, scenarzyści pisali pewnego rodzaju sytuacje, ale były one kasowane przez produkcję.

Sygnał o marginalizowaniu, a nawet ucinaniu wątku osób i relacji homoseksualnych jest bardzo niepokojący. W czasie, w którym podstawowe prawa człowieka osób homoseksualnych w Polsce są łamane, takie gesty ze strony stacji podającej się za otwartą na każdego widza, mogą być bardzo smutną praktyką.

Ostre słowa o nowym ministrze. "Komu roją się takie pomysły!?"

Teraz TVN w oświadczeniu przesłanym do Onetu broni się: "Postać Pawła Lenartowicza jest budowana przez scenarzystów na bieżąco, a jej losy ewoluują z każdym sezonem, podobnie jak ma to miejsce w przypadku każdej innej postaci w tej produkcji".

d4j5tdo

Dalej czytamy, że w decyzjach o wycinaniu niektórych scen czy wątków kluczem nie jest orientacja seksualna bohaterów.

"To serial z klasyfikacją wiekową od lat 12 - wiąże się to z pewnymi ograniczeniami nałożonymi przez KRRiT, dlatego produkcja musiała podjąć decyzję o rezygnacji ze scen, które są jednoznacznie erotyczne. Zmiana ta dotyczy wszystkich wątków serialu i nie ma żadnego związku z orientacją seksualną postaci granej przez pana Macieja Łagodzińskiego. Homoseksualny wątek bohatera jest cały czas w serialu kontynuowany i rozwijany. Zarówno produkcja jak i scenarzyści pozostawali w stałym kontakcie z panem Maciejem, który był informowany na bieżąco o planach dotyczących jego postaci. W TVN Grupa Discovery cenimy i akceptujemy różnorodność. Wyrazem tych przekonań są również nasze produkcje i programy, w których regularnie podejmujemy temat osób oraz grup narażonych na wykluczenie czy nieświadome uprzedzenia."

Maciej Łagodziński będzie grać w "Zakochanych po uszy" tylko do końca października. Wyprowadza się z Polski i zamieszka w Kopenhadze.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4j5tdo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4j5tdo