TVN ocenzurował zwiastun filmu z Kevinem Spaceym. Widzowie zażenowani
GALERIA
Pamiętacie słynną wpadkę Polsatu podczas emisji wielokrotnie nagradzanego filmu "Życie Pi"? Dwa lata temu, gdy produkcja zmierzała ku finałowej scenie, stacja postanowiła... wyciszyć kluczowy moment. W ten sposób, zamiast wypowiedzi głównego bohatera, wszyscy dowiedzieli się od lektora, jakie programy proponuje Polsat na najbliższe dni.
Wszystko wskazuje jednak na to, że wpadka stacji właśnie została przebita przez telewizyjnego rywala. TVN postanowił ocenzurować zwiastun filmu "Szefowie wrogowie", w którym występuje oskarżany o molestowanie Kevin Spacey. Poznajcie szczegóły!
TVN poszedł o krok dalej
Jakież musiało być zdziwienie widzów, gdy oglądając zwiastun filmu "Szefowie wrogowie" na antenie TVN, zobaczyli Kevina Spacey'ego z oczami zasłoniętymi czarnym paskiem. Ale to nie wszystko. Stacja poszła o krok dalej. W wyemitowanej krótkiej zapowiedzi ocenzurowano imię i nazwisko występującego w produkcji aktora. Na pasku na ekranie pojawił się podpis "Kevin S.", a gdy lektor wymieniał gwiazdy, które widzowie będą mogli zobaczyć w filmie, nazwisko Spacey'ego zostało "wypikane". Nie trzeba było długo czekać na reakcję internautów.
Widzowie nie kryli zaskoczenia
Widzowie nie kryją zdziwienia i zażenowania sytuacją. Za pośrednictwem mediów społecznościowych komentują zachowanie TVN-u.
Wyznanie, które pogrążyło aktora
Przypomnijmy, że pod koniec października 2017 r. Anthony Rapp stwierdził, że ponad 30 lat temu, gdy miał zaledwie 14 lat, Kevin Spacey składał mu niestosowne propozycje. Gwiazdor "House of Cards" szybko zareagował, mówiąc, że jest przerażony tym, czego się dowiedział. Stwierdził jednak, że kompletnie nie pamięta spotkania z Rappem sprzed lat. Za pośrednictwem Twittera serialowy Frank Underwood przeprosił młodszego kolegę po fachu i wyznał, że jest gejem. To był jednak dopiero wierzchołek góry lodowej.
Kolejne oskarżenia
Wkrótce jednak pojawiły się też inne oskarżenia, m.in. od współpracowników z planu "House of Cards" i londyńskiego The Old Vic Theatre. Netflix zawiesił współpracę z aktorem podczas prac nad szóstym i jak się okazało ostatnim sezonem, a Spacey zapowiedział, że wycofuje się z życia publicznego. Gwiazdor został także wycięty z gotowego już filmu "Wszystkie pieniądze świata" Ridleya Scotta. Zamiast niego pojawi się Christopher Plummer.