Trwa ładowanie...

TVN musi zapłacić 150 tysięcy złotych kary za "Top Model"!

Share
TVN musi zapłacić 150 tysięcy złotych kary za "Top Model"!Źródło: TVN/x-news
d4exayl

Przypomnijmy, że KRRiT interweniowała w sprawie czterech odcinków programu "Top Model" wyemitowanych przez TVN jesienią 2011 roku. W jednym z nich pokazano bulwersujące zachowanie Dawida Wolińskiego, który w czasie castingu dotykał piersi jednej z uczestniczek, Angeliki Fajcht, sprawdzając, czy są naturalne.

W lipcu 2012 roku KRRiT nałożyła na TVN karę w wysokości 200 tysięcy złotych, zarzucając nadawcy złamanie ustawy o radiofonii i telewizji, poprzez złą kwalifikację audycji pod kątem wieku odbiorców (od 12 lat). Z tego powodu, zdaniem Rady, program adresowany do nieletnich mógł wywierać negatywny wpływ na ich rozwój psychiczny, fizyczny i moralny. W uzasadnieniu Rada zwróciła również uwagę na naruszenie godności kobiet, promowanie negatywnych wzorców oraz jednostronny obraz zawodu modelki prezentowany w programie.

TVN odwołał się od tej decyzji, a w styczniu 2014 roku Sąd Okręgowy przyznał stacji rację. W odcinkach programu, które wywołały liczne skargi widzów i reakcję instytucji, sąd nie doszukał się treści sprzecznych z ustawą. W rezultacie zarzuty Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji zostały oddalone, a zapłata 200 tysięcy złotych anulowana. Z takim wyrokiem nie zgodziła się z kolei KRRiT, a do jej apelacji przychylił się również Sąd Apelacyjny w Warszawie. Według informacji podanych przez serwis press.pl, karę zmniejszono i w efekcie TVN będzie musiał zapłacić 150 tysięcy złotych za złamanie ustawy o radiofonii i telewizji w programie "Top Model". Wyrok jest prawomocny.

(fot. TVN/x-news)
Źródło: (fot. TVN/x-news)
d4exayl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4exayl
d4exayl