Trwa ładowanie...

Trójka rozwścieczyła słuchaczy zdjęciem "Trzeciej strony Księżyca" z anteny. Stacja już myśli o powrocie audycji

Zmiany w ramówce Trójki, które doprowadziły do zdjęcia "Trzeciej strony Księżyca" wywołały burzę w sieci. Stacja szybko pożałowała tej decyzji.

Trójka rozwścieczyła słuchaczy zdjęciem "Trzeciej strony Księżyca" z anteny. Stacja już myśli o powrocie audycjiŹródło: PAP, fot: Bartłomiej Zborowski
d4daa0l
d4daa0l

Ostatni odcinek audycji miał być wyemitowany w nocy z wtorku na środę (z 5 na 6 września). Tak się jednak nie stało, a jej prowadzący, Marek Starzyk, poinformował dzień wcześniej, że za pośrednictwem Piotra Metza dowiedział się, iż "Trzecia strona Księżyca" została zdjęta z anteny.

- *Dziś po południu zadzwonił do mnie szef redakcji muzycznej Programu Trzeciego z informacją, że nowa dyrekcja Trójki zrezygnowała z naszej audycji *– napisał Marek Starzyk na Facebooku. - *Dziękujemy Wam bardzo za zainteresowanie Trzecią Stroną Księżyca i wszelkie przejawy poparcia dla naszej działalności. Było nam naprawdę bardzo miło przez jedenaście lat dzielić się z Wami naszą pasją. Mamy nadzieję, że mimo wszystko, pełnia Księżyca będzie w Was wzbudzać pozytywne skojarzenia. Trzymajcie się ciepło. Pa! Marek Starzyk & Grzegorz Połatyński *– dodał.

Zdjęcie programu z anteny, jak się okazuje, ma całkiem prozaiczną przyczynę. Jak udało się ustalić portalowi wirtualnemedia.pl, stacja miała podjąć taką decyzję, bo potrzebowała miejsca na antenie dla nowych audycji jesiennej ramówki. Od 4 września na antenie pojawiły się nowe programy: "Trójka żąda debiutów" Tomasza Żądy, "Słownik muzyczny" i "Soul muzyka duszy" Hirka Wrony, oraz "Magazynek" prowadzony na zmianę przez Piotra Barona, Piotra Metza, Annę Gacek i Michała Margańskiego. Rozgłośnia uznała, że "Trzecia strona księżyca" gromadzi najmniej słuchaczy przed odbiornikami.

Na zaistniałą sytuację ostro zareagowali fani audycji. Internauci pod hasłem #ZabierzcieŚwietlikaOddajcieKsiężyc zaczęli publikować w internecie komentarze z żądaniem przywrócenia audycji. W sieci pojawiła się też w tej sprawie petycja. Na takich stronach na Facebooku, jak "Ratujmy Trójkę", pojawiło się także mnóstwo pełnych żalu komentarzy.

Facebook.com
Źródło: Facebook.com

Niewątpliwie, decyzja była pochopna, co przyznał sam dyrektor Trójki, Wiktor Świetlik. - *Okazało się, że audycja ma może mniej fanów, za to bardzo wiernych. Dlatego zdecydowałem, że zastanowimy się poważnie nad powrotem tej audycji na antenę. Jednakże nie wcześniej, niż w styczniu 2018 roku *– wyjawił portalowi wirtualnemedia.pl.

d4daa0l

"Trzecia strona Księżyca" to audycja, która zadebiutowała na antenie Polskiego Radia w 2006 roku. Ukazywała się na antenie po północy i emitowano w niej muzykę inną, niż w ciągu dnia: dark wave, dream pop, ethereal, neofolk, muzyka elektroniczna czy industrial. Autorami audycji od samego początku jest dwóch krakowskich dziennikarzy: Marek Starzyk i Grzegorz Połatyński.

Zobacz także: Trójka zdjęła piosenkę Mikołajczuka za tekst?

d4daa0l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4daa0l