Rozrywka"Top Gear": nowa seria i wyjątkowy tydzień z programem w BBC Knowledge!

"Top Gear": nowa seria i wyjątkowy tydzień z programem w BBC Knowledge!

"Top Gear": nowa seria i wyjątkowy tydzień z programem w BBC Knowledge!
Źródło zdjęć: © BBC Worldwide

01.07.2013 18:48, aktual.: 25.11.2013 13:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

  1. seria Top Gear - najbardziej popularnego magazynu motoryzacyjnego na świecie powraca na antenę BBC Knowledge już 11 lipca. Jeremy Clarkson, Richard Hammond i James May, jak zawsze w wyśmienitej formie, pojawią się w sześciu niezwykłych odcinkach nadawanych w czwartki o 22:00.

Dla tych, którzy spragnieni są jeszcze większych emocji, BBC Knowledge przygotowało Tydzień z Top Gear - siedem wyjątkowych dni, podczas których zobaczymy wybrane fragmenty programu i zupełnie nowe, motoryzacyjne zmagania.

W 20. serii Top Gear prowadzący będą ścigać się samochodami u wybrzeży Nowej Zelandii z jachtami Pucharu Ameryki. Przeprowadzą też skomplikowane badania naukowe, mające wyłonić najszybszą taksówkę świata. Co więcej, pomogą rozwiązać problemy gospodarcze Europy, przemierzając Hiszpanię w trzech „samochodach za rozsądną cenę”. Zmierzą się także z problemami klimatycznymi: zaprojektują samochód, który w czasie powodzi zmienia się w poduszkowiec.

To nie koniec: sprawdzą, dlaczego wozy kempingowe cieszą się niesłabnącą popularnością i przeprowadzą testy Jaguara F-type, Range Rovera Sport oraz nowego piętrowego autobusu, który już wkrótce ma się pojawić na ulicach Londynu. Tym samym oddadzą cześć wyjątkowym maszynom, produkowanym obecnie w Wielkiej Brytanii.

W nowej serii na torze zobaczymy również takie pojazdy, jak BAC Mono, Ford Fiesta ST, Peugeot 208 GTI, Renaultsport Clio 200 oraz Mercedes SLS Black. Nie zabraknie także nowego „samochodu za rozsądną cenę”, za kierownicą którego jak zwykle zasiądą największe gwiazdy.

Wielbicieli programu Top Gear na całym świecie czeka też nie lada gratka: cały tydzień wysokooktanowej rozrywki! BBC Knowledge pokaże Tydzień z Top Gear, który potrwa od 19 do 25 sierpnia, a w jego ramach zaprezentowane zostaną zarówno najlepsze fragmenty poprzednich serii, jak i zupełnie nowe produkcje. Widzowie obejrzą m.in. Top Gear Top 41, Top Gear Festival Sydney oraz Top Gear: Najgorszy samochód w historii, w którym zobaczymy miażdżący test Poloneza FSO!

Richard Hammond będzie gospodarzem Top Gear Top 41, w którym zaprezentuje 41 najlepszych fragmentów programu. Przez cały tydzień, co wieczór, będzie miało miejsce odliczanie kolejnych pozycji na liście.

W ramach programu Top Gear Festival Sydney ekipa Top Gear zorganizowała wielkie święto motoryzacji, które odbyło się w stolicy Australii na torze Motorsport. Na festiwalu, który trwał dwa dni, pojawili się Jeremy Clarkson, James May oraz Stig. Fani mogli podziwiać najszybsze samochody świata, zwariowane wyzwania rodem z programu oraz australijskie gwiazdy sportu.

Prawdziwą gratką dla widzów lubiących przeróżne motoryzacyjne podsumowania będzie program Top Gear: Najgorszy samochód w historii. Jeremy Clarkson i James May – czyli „Jezza” i „Kapitan Snuja” – postarają się wybrać i lekko ubrudzić najkoszmarniejszy samochód w dziejach świata! Jak się okaże, największym wyzwaniem będzie jednak stworzenie definicji takiego pojazdu.

Obraz
© (fot. BBC Worldwide )
Obraz
© (fot. BBC Worldwide )
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także