Trwa ładowanie...

"Top Chef": Tomasz Purol zwycięzcą 5. edycji kulinarnego show!

"Top Chef": Tomasz Purol zwycięzcą 5. edycji kulinarnego show!Źródło: AKPA
d3edwhn
d3edwhn

Za nami wielki finał 5. edycji programu "Top Chef". Do kulinarnej rozgrywki stanęło trzech uczestników: Sandra Kotowicz z Ełku (szef zmiany w jednej z belgijskich restauracji), Sergiusz Hieronimczak z Poznania (pasjonat kuchni sezonowej) oraz Tomasz Purol, który również pochodzi ze stolicy Wielkopolski (szef kuchni w 4-gwiazdkowej restauracji).

Ostatnim i decydującym zadaniem było przygotowanie pięciodaniowego menu degustacyjnego. Gdy tak oryginalne potrawy jak lody tytoniowe czy deser z jajeczkami ślimaka w czekoladzie trafiły na talerze jurorów, eksperci oniemieli z zachwytu. I choć walka była wyrównana do ostatniej minuty programu, tylko jeden z zawodników okazał się niekwestionowanym zwycięzcą.

(fot. AKPA)
Źródło: (fot. AKPA)

Jury w składzie: Ewa Wachowicz, Wojciech Modest Amaro, Maciej Nowak i Grzegorz Łapanowski jednogłośnie uznali, że tytuł najlepszego kucharza w Polsce i wygrana w wysokości 100 tysięcy złotych trafią do rąk Tomasza Purola. Tym samym uczestnik dołączył do grona laureatów poprzednich edycji "Top Chefa": Martina Gimeneza-Castro (1. sezon), Sebastiana Olmy (2. sezon), Marcina Przybysza (3. sezon) i Katarzyny Daniłowicz (4. sezon).

d3edwhn

- Szanse mieliśmy równe. Wszyscy gotowali świetnie w finale. Każdy pokazał swój styl gotowania. Cieszę się, że wygrałem, naprawdę jestem szczęśliwy. Nie myślałem, co zrobię z wygraną. Na pewno będę odpoczywać. W poniedziałek wracam do pracy, wracam do kuchni. (...) Czeka mnie kolejne wyzwanie, zadowolić wszystkich, którzy przyjdą do restauracji - powiedział po werdykcie Tomasz Purol.

(fot. AKPA)
Źródło: (fot. AKPA)
d3edwhn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3edwhn