RozrywkaTomasz Zimoch odszedł z Polskiego Radia!

Tomasz Zimoch odszedł z Polskiego Radia!

Tomasz Zimoch odszedł z Polskiego Radia!
Źródło zdjęć: © AKPA

06.06.2016 09:36, aktual.: 06.06.2016 10:16

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W ocenie Komisji Etyki Polskiego Radia dziennikarz, który porównał obecną sytuację w Polskim Radiu do stanu wojennego, naruszył zasady etyczne, a także wykazał brak lojalności wobec nadawcy oraz naruszył jego dobre imię.

Jak informuje serwis wirtualnemedia.pl, już 14 maja, tuż po ukazaniu się tego wywiadu, Polskie Radio w oświadczeniu mocno skrytykowało Zimocha, twierdząc, że jego wypowiedź dotycząca nadawcy jest bardzo krzywdząca, mocno jednostronna i nieobiektywna, niegodna dziennikarza i naruszająca etykę zawodową. Dwa dni później Zimoch został bezterminowo zawieszony w swoich obowiązkach. Usunięto go jednocześnie z ekipy, która będzie relacjonowała Euro 2016 oraz igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro. W związku z tym dziennikarz podjął decyzję o odejściu z pracy.

- 36 a właściwie 38 lat pracy. To było coś przepięknego. Ale dzisiaj rozwiązałem umowę z Polskim Radiem. Z winy pracodawcy - brzmi oświadczenie Tomasza Zimocha, które dziennikach opublikował na swoich internetowych profilach.

Spodziewaliście się tego?

Obraz
© (fot. ONS.pl)
Obraz
© (fot. AKPA)
Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także