Trwa ładowanie...

Tomasz Lis bez pracy w radiu. Wiemy, kto go zastąpił

Tomasz Lis najpierw został wyrzucony z "Newsweeka", a po ujawnieniu zarzutów stosowania mobbingu z jego usług zrezygnowało też radio Tok FM. Lis był tam stałym gościem programu Jacka Żakowskiego, który długo nie czekał na zastępstwo.

Tomasz Lis nie będzie występował w Tok FM "do czasu wyjaśnienia"Tomasz Lis nie będzie występował w Tok FM "do czasu wyjaśnienia"Źródło: AKPA
d2m7x6p

Jacek Żakowski swój cotygodniowy program poranny w Tok FM prowadził dotychczas z Wiesławem Władyką z "Polityki", Tomasze Wołkiem i Tomaszem Lisem, do niedawna redaktorem naczelnym "Newsweeka". Z tym ostatnim Agora (właściciel rozgłośni) zerwał współpracę pod koniec czerwca, choć 1 lipca Lis oświadczył, że to on robi sobie przerwę od mediów, żeby zadbać o swoje zdrowie.

8 lipca Żakowski poprowadził poranną audycję w nowym składzie. Jak powiedział na wstępie, "w zastępstwie Tomasza Lisa" wystąpiła Agnieszka Wiśniewska.

Wiśniewska od ponad 10 lat jest związana z "Krytyką polityczną". Obecnie jest redaktorką naczelną serwisu internetowego, wcześniej była koordynatorką Klubów Krytyki Politycznej. Poza pracą w mediach ma na swoim koncie również kilka książek o tematyce historii polskiego filmu. Ale napisała też biografię Henryki Krzywonos.

ZOBACZ TEŻ: Lis zwolniony z "Newsweeka". Dziennikarze mówią o mobbingu

Przypomnijmy, że Tomasz Lis po wielu latach na stanowisku redaktora naczelnego "Newsweeka" stracił posadę z dnia na dzień pod koniec maja. Wydawca nie podał przyczyny takiego obrotu spraw. Miesiąc później Szymon Jadczak opublikował w Wirtualnej Polsce reportaż, w którym cytował wypowiedzi byłych współpracowników Lisa, oskarżających go o mobbing.

d2m7x6p

Lis w swojej ostatniej audycji u Żakowskiego stwierdził, że to "stek półprawd, ćwierćprawd" i nie będzie ich komentować. Nie miał jednak sobie nic do zarzucenia w kwestii rzekomego mobbingu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2m7x6p
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2m7x6p