Trwa ładowanie...

Tomasz Lis odchodzi z TVP. Co dalej z jego programem?

Share
Tomasz Lis odchodzi z TVP. Co dalej z jego programem?
Źródło: AKPA
d41vrke

Na początku listopada br. Janusz Daszczyński, podczas konferencji prasowej podsumowującej pierwsze trzy miesiące swojej pracy na stanowisku prezesa TVP, poinformował o szeregu zmian, jakie zostaną wprowadzane w stacji w najbliższym czasie. Jedną z nich jest m.in. "odtabloidyzowanie" programów informacyjnych i zakończenie współpracy z niektórymi dziennikarzami.

Wkrótce okazało się, że największa rewolucja czeka dwa programy: emitowanego na antenie TVP2 "Tomasz Lis na żywo" oraz "Jan Pospieszalski: Bliżej" w TVP Info. Umowy publicznego nadawcy z firmami producenckimi obu tych produkcji wygasają wraz końcem roku (w przypadku Pospieszalskiego) i końcem stycznia 2016 roku (w sytuacji Lisa). Telewizja Polska zdecydowała, że miejsce programu Tomasza Lisa zajmie zupełnie inny publicystyczny format.

d41vrke

- Nowy program publicystyczny będziemy chcieli wprowadzić na antenę w środku ramówki zimowej. Chcemy profilować anteny. Miejsce dla publicystyki politycznej jest w Jedynce. Tam jest teraz tylko jeden mały program, czyli nadawana rano "Polityka przez kawie" - powiedział Daszczyński w rozmowie z serwisem wirtualnemedia.pl.

Choć prezes TVP wciąż nie zdradził szczegółów produkcji, zdementował plotki, jakoby prowadzącym nowego talk-show miał zostać Kamil Durczok.

- Nigdy mi to nie przyszło do głowy - podsumował Daszczyński w tym samym wywiadzie.

d41vrke

Podziel się opinią

Share
d41vrke
d41vrke