Trwa ładowanie...

"Tomasz Lis na żywo" znika z anteny. Co go zastąpi?

"Tomasz Lis na żywo" znika z anteny. Co go zastąpi?Źródło: AKPA
d1s1x9l
d1s1x9l

Na początku listopada br. Janusz Daszczyński, podczas konferencji prasowej podsumowującej pierwsze trzy miesiące swojej pracy na stanowisku prezesa TVP, poinformował o szeregu zmian, jakie zostaną wprowadzane w stacji w najbliższym czasie. Jedną z nich jest m.in. "odtabloidyzowanie" programów informacyjnych i zakończenie współpracy z niektórymi dziennikarzami.

Wkrótce okazało się również, że największa rewolucja czeka emitowany na antenie TVP2 program "Tomasz Lis na żywo" - produkcja zniknie z anteny. Telewizja Polska zdecydowała, że miejsce talk-show Tomasza Lisa zajmie zupełnie inny publicystyczny format.

- Nowy program publicystyczny będziemy chcieli wprowadzić na antenę w środku ramówki zimowej. Chcemy profilować anteny. Miejsce dla publicystyki politycznej jest w Jedynce. Tam jest teraz tylko jeden mały program, czyli nadawana rano "Polityka przez kawie" - powiedział Daszczyński w rozmowie z wirtualnemedia.pl.

Według serwisu, nowy cykl ma mieć formę debaty na bieżące tematy polityczne i społeczne - jednak bez udziału polityków. Dyskusja ma się wywiązać między zaproszonymi do studia ekspertami i reprezentantami publiczności. Program zadebiutuje na antenie TVP1 12 stycznia 2016 roku i nadawany będzie w każdy wtorek o godz. 20:25. Wciąż nie wiadomo jednak, kto zostanie prowadzącym. Wbrew wcześniejszym doniesieniom, rola ta z pewnością nie zostanie powierzona Kamilowi Durczokowi.

d1s1x9l

- Nigdy mi to nie przyszło do głowy - przyznał jakiś czas temu Daszczyński w wywiadzie dla wirtualnemedia.pl.

Ponoć największe szansę na posadę gospodarza nowego programu ma Małgorzata Serafin. Dziennikarka do tej pory prowadziła poranne rozmowy w "Polityka przy kawie" w TVP1 oraz odpowiadała za ostatnie debaty w stacji (m.in. dot. wrześniowego referendum czy problemu uchodźców i imigrantów).

d1s1x9l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1s1x9l