Trwa ładowanie...

Tomasz Kammel: Wreszcie dostał dobrą fuchę!

Tomasz Kammel: Wreszcie dostał dobrą fuchę!Źródło: AKPA
d2tmdq7
d2tmdq7

[

]( http://www.fakt.pl )
To już kolejna edycja „Festiwalu Piosenki Rosyjskiej” w Zielonej Górze. Tym razem w roli gospodarza zobaczymy samego *Tomasza Kammele.*

Festiwal w Zielonej Górze ma długą, bo kilkudziesięcioletnią tradycję. Festiwal Piosenki Radzieckiej cieszył się ogromną popularnością w siermiężnych czasach PRL-u, a jego główna nagroda Samowary stały się przepustką do kariery m. in. dla Urszuli, Małgorzaty Ostrowskiej, Michała Bajora czy Izabeli Trojanowskiej.

d2tmdq7

Tym razem w konkursie o Złoty Samowar zmierzą się: Alexandra, Monika Biczysko, Rafał Brzozowski, The Dreamers, Goya, Marina, Rezerwat, Sokół Orkestar, Magda Steczkowska, Volver, Szymon Wydra & Carpe Diem oraz Maria Niklińska & Jarosław Witaszczyk.

Podczas Festiwalu wystąpią też gwiazdy rosyjskiej sceny muzycznej. Na estradzie pojawią się takie gwiazdy jak Stas Pieha, Aleksey Vorobiov, Sati Kazanova, Alina Artz, Mobilnyje Blondynki i zespół wokalny Buranowskije Babuszki.

Maria Niklińska zdradza nam kulisy swego występu.

– Do udziału w Festiwalu namówił mnie kolega – aktor Jarek Witaszyk, z którym poznałam się podczas pracy w teatrze. To on wpadł na pomysł, abyśmy razem zaśpiewali. Uznałam, że to fajna rzecz – zwłaszcza, że znałam ten festiwal wcześniej, podobały mi się niektóre wykonania, a że lubię spontaniczne decyzje, zdecydowaliśmy, że weźmiemy udział w konkursie – opowiada nam Maria Niklińska.

d2tmdq7

I dodaje: Zaśpiewamy nastrojową rosyjską piosenkę pod tytułem „Tango złamanych serc”. To piękna, pełna dramatyzmu pieśń. Nasz występ traktujemy jako małą artystyczną formę, dlatego będę chciała wpleść też do naszego występu elmenty tańca. Widzowie będą mogli mnie zobaczyć w innej niż zazwyczaj odsłonie – mam nadzieję, że nasze wykonanie im się spodoba – dodaje Maria Niklińska.

Festiwal Piosenki Rosyjskiej w Zielonej Górze 2012, TVP 2, godz. 20.25, koncert, na żywo.

(fot. AKPA)
Źródło: (fot. AKPA)

Polecamy w wydaniu internetowym fakt.pl:

Cała prawda o Madonnie

d2tmdq7

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2tmdq7