Trwa ładowanie...

To ona wygrała debatę prezydencką. Kim jest Mariola Kozłowska-Nowak?

11 kandydatów, blisko 90 min i tysiące wypowiedzianych słów. Tak w skrócie wyglądała debata prezydencka. Dla jednych widzów najlepiej wypadł Andrzej Duda, dla innych Rafał Trzaskowski, dla kogoś Szymon Hołownia. Internauci też mają swojego faworyta. A właściwie faworytkę - Mariolę Kozłowską-Nowak.

Mariola Kozłowska-Nowak była tłumaczem języka migowego podczas debaty prezydenckiejMariola Kozłowska-Nowak była tłumaczem języka migowego podczas debaty prezydenckiejŹródło: YouTube
dmtwz24
dmtwz24

W debacie, która odbyła się w studiu TVP, wzięli udział wszyscy kandydaci startujący w wyścigu o fotel prezydenta RP: Andrzej Duda, kandydat Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski, kandydat niezależny Szymon Hołownia, kandydat Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz, kandydat Konfederacji Krzysztof Bosak, kandydat Lewicy Robert Biedroń, kandydat bezpartyjny Paweł Tanajno, kandydat Federacji dla Rzeczypospolitej Marek Jakubiak, kandydat Kongresu Nowej Prawicy Stanisław Żółtek oraz kandydat Ruchu Prawdziwa Europa Mirosław Piotrowski oraz Waldemar Witkowski z Unii Pracy.

Kandydaci odpowiadali na pytania z zakresu polityki zagranicznej, wewnętrznej, gospodarczej, społecznej oraz "świata wartości". Każdy z kandydatów miał 30 sekund na odpowiedź, a na koniec jedną minutę na podsumowanie.

Kto wygrał debatę? Tutaj, jak zawsze, zdania są podzielone. Dla jednych najbardziej przekonująco wypadł Duda, dla innych Trzaskowski. Niektórzy przekonali się do Bosaka, inni zaś do Hołowni. Znaleźli się też i tacy, do których trafiły deklaracje Biedronia. Ilu wyborców - tyle opinii.

dmtwz24

Internauci są jednak zgodni co do jednego. Największą wygraną debaty okazała się Mariola Kozłowska-Nowak. Nie było chyba osoby, która nie zwróciła uwagi na energiczną panią w prawym dolnym rogu ekranu telewizora. Kim jest?

Mariola Kozłowska-Nowak od 15 lat pracuje jako profesjonalny tłumacz polskiego języka migowego. Jest absolwentką pedagogiki specjalnej, logopedii oraz polonistyki (polski język migowy ogólny i ze specjalizacją translatorską). Zaczynała jako tłumacz języka migowego w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Łodzi i Łódzkich Wiadomościach Dnia. Później rozpoczęła współpracę z Canal+ i Telewizją Polską.

Uważni widzowie kojarzą ją nie tylko z politycznych debat i programów informacyjnych TVP, ale również z kanału TVP ABC. To właśnie tam można ją zobaczyć m.in. w "Figu migu", "Supełkowym ABC" oraz "Domisiach".

Kadr z debaty prezydenckiej YouTube
Kadr z debaty prezydenckiejŹródło: YouTube

Widzowie zachwyceni tłumaczką

Ci, którzy oglądali ostatnią debatę prezydencką, są zgodni. Żaden kandydat nie skupił na sobie takiej uwagi, jak właśnie Kozłowska-Nowak. Profesjonalna, ekspresyjna, skupiona i magnetyzująca.

dmtwz24

"Pani od języka migowego rządzi", "Wygrała debatę, bo zaproponowała wszystko, co oferowali kandydaci", "Włożyła w tę debatę chyba najwięcej pracy ze wszystkich" - czytamy komentarze w sieci. Oglądaliście?

Debata Prezydencka 2020 w TVP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dmtwz24
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dmtwz24