Trwa ładowanie...
d2pxc7y

"To napalm, synu. Nic tak na świecie nie pachnie." Czyje to słowa? Zła odpowiedź zabrała mu gwarantowaną nagrodę w "Milionerach"!

"W czyim filmie padają słowa: „Czujesz to? To napalm, synu. Nic tak na świecie nie pachnie. Uwielbiam zapach o poranku”?" - to było pytanie za gwarantowane 40 tysięcy złotych w teleturnieju "Milionerzy". Na tym pytaniu uczestnik zakończył swój udział w programie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"To napalm, synu. Nic tak na świecie nie pachnie." Czyje to słowa? Zła odpowiedź zabrała mu gwarantowaną nagrodę w "Milionerach"!
"To napalm, synu. Nic tak na świecie nie pachnie." Czyje to słowa? Zła odpowiedź zabrała mu gwarantowaną nagrodę w "Milionerach"! (Player.pl)
d2pxc7y

Pan Adrian Piątek był najszybszy w pierwszych eliminacjach. Do pytania za 40 tysięcy złotych w "Milionerach" odpowiadał bardzo pewnie, spokojnie i mądrze selekcjonował odpowiedzi. Do drugiej sumy gwarantowanej użył tylko jednego koła ratunkowego. Zdał się na przyjaciela i przegrał.

Milionerzy: pierwsze koło ratunkowe

Pierwsze kłopoty pojawiły się przy pytaniu za 5 tysięcy złotych. Brzmiało ono następująco: "W co zagrał Napoleon Bonaparte z Mechanicznym Turkiem, stworzonym przez Wolfganga von Kempelena?
A. w chowanego
B. w pikuty
C. w piłkę ręczną
D. w szachy"

Gracz skorzystał z koła ratunkowego "pół na pół". Zostały odpowiedzi B i D. Zaznaczył tę drugą i była ona prawidłowa. Mechaniczny Turek to miała być genialna maszyna rozgrywająca po mistrzowsku partię szachów. W rzeczywistości był to utalentowany szachista ukryty wewnątrz maszyny i sterujący jej ruchami. Grał z Napoleonem, Benjaminem Franklinem i Charlesem Babbagem.

d2pxc7y

Milionerzy: koniec gry

Pan Adrian gładko przeszedł do pytania a 40 tysięcy złotych, drugiej sumy gwarantowanej w "Milionerach". Dotyczyło ono filmowego cytatu: "W czyim filmie padają słowa: „Czujesz to? To napalm, synu. Nic tak na świecie nie pachnie. Uwielbiam zapach o poranku”?
A Francisa Forda Coppoli
B Woody’ego Allena
C braci Coen
D Federica Felliniego

Uczestnik nie znał odpowiedzi na to pytanie. Zadzwonił do swojego przyjaciela - Bartka - który też nie wiedział, z czyjego to może być filmu. Sam strzelałby odpowiedź B. Za jego głosem poszedł pan Adrian.

Okazała się to zła odpowiedź. To nie były słowa z filmu Woody'ego Allena, a z produkcji Francisa Forda Copoli pt. "Czas apokalipsy". Wypowiedział je podpułkownik William „Bill” Kilgore grany przez Roberta Duvalla. Tekst ten znalazł się na liście 100 najlepszych cytatów Amerykańskiego Instytutu Filmowego.

d2pxc7y

Milionerzy: kolejny gracz

Rozegrano drugie eliminacje, które wygrała pani Agnieszka Pobłocka. Bardzo szybko odpowiadała na pytania. Dotarła do kwoty 5 tysięcy złotych, ale czas programu się skończył i swoją grę będzie kontynuować w następnym odcinku. Ten w środę o 20:55 na antenie TVN.

d2pxc7y

Podziel się opinią

Share

d2pxc7y

d2pxc7y