Qaqwqwrqw

"To napalm, synu. Nic tak na świecie nie pachnie." Czyje to słowa? Zła odpowiedź zabrała mu gwarantowaną nagrodę w "Milionerach"!

"W czyim filmie padają słowa: „Czujesz to? To napalm, synu. Nic tak na świecie nie pachnie. Uwielbiam zapach o poranku”?" - to było pytanie za gwarantowane 40 tysięcy złotych w teleturnieju "Milionerzy". Na tym pytaniu uczestnik zakończył swój udział w programie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"To napalm, synu. Nic tak na świecie nie pachnie." Czyje to słowa? Zła odpowiedź zabrała mu gwarantowaną nagrodę w "Milionerach"!
"To napalm, synu. Nic tak na świecie nie pachnie." Czyje to słowa? Zła odpowiedź zabrała mu gwarantowaną nagrodę w "Milionerach"! (Player.pl)
Qaqwqwrqw

Pan Adrian Piątek był najszybszy w pierwszych eliminacjach. Do pytania za 40 tysięcy złotych w "Milionerach" odpowiadał bardzo pewnie, spokojnie i mądrze selekcjonował odpowiedzi. Do drugiej sumy gwarantowanej użył tylko jednego koła ratunkowego. Zdał się na przyjaciela i przegrał.

Milionerzy: pierwsze koło ratunkowe

Pierwsze kłopoty pojawiły się przy pytaniu za 5 tysięcy złotych. Brzmiało ono następująco: "W co zagrał Napoleon Bonaparte z Mechanicznym Turkiem, stworzonym przez Wolfganga von Kempelena?
A. w chowanego
B. w pikuty
C. w piłkę ręczną
D. w szachy"

Qaqwqwrqw

Gracz skorzystał z koła ratunkowego "pół na pół". Zostały odpowiedzi B i D. Zaznaczył tę drugą i była ona prawidłowa. Mechaniczny Turek to miała być genialna maszyna rozgrywająca po mistrzowsku partię szachów. W rzeczywistości był to utalentowany szachista ukryty wewnątrz maszyny i sterujący jej ruchami. Grał z Napoleonem, Benjaminem Franklinem i Charlesem Babbagem.

Milionerzy: koniec gry

Pan Adrian gładko przeszedł do pytania a 40 tysięcy złotych, drugiej sumy gwarantowanej w "Milionerach". Dotyczyło ono filmowego cytatu: "W czyim filmie padają słowa: „Czujesz to? To napalm, synu. Nic tak na świecie nie pachnie. Uwielbiam zapach o poranku”?
A Francisa Forda Coppoli
B Woody’ego Allena
C braci Coen
D Federica Felliniego

Uczestnik nie znał odpowiedzi na to pytanie. Zadzwonił do swojego przyjaciela - Bartka - który też nie wiedział, z czyjego to może być filmu. Sam strzelałby odpowiedź B. Za jego głosem poszedł pan Adrian.

Qaqwqwrqw

Okazała się to zła odpowiedź. To nie były słowa z filmu Woody'ego Allena, a z produkcji Francisa Forda Copoli pt. "Czas apokalipsy". Wypowiedział je podpułkownik William „Bill” Kilgore grany przez Roberta Duvalla. Tekst ten znalazł się na liście 100 najlepszych cytatów Amerykańskiego Instytutu Filmowego.

Milionerzy: kolejny gracz

Rozegrano drugie eliminacje, które wygrała pani Agnieszka Pobłocka. Bardzo szybko odpowiadała na pytania. Dotarła do kwoty 5 tysięcy złotych, ale czas programu się skończył i swoją grę będzie kontynuować w następnym odcinku. Ten w środę o 20:55 na antenie TVN.

Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

Qaqwqwrqw