Trwa ładowanie...
19-03-2015 13:44

To już 5 lat! Marcin Kydryński o jubileuszu Siesta Festival

d48uycv
d48uycv

Marcin Kydryński nie kryje dumy z faktu, że festiwal przyciąga ne tylko odbiorców, ale także największe gwiazdy muzyki fado i rytmów kabowerdyjskich.

- Fakt, że pojawi się u nas Mariza, na tak intymnym koncercie, to ogromny sukces. Jesteśmy dumni i szczęśliwi- zaznacza dziennikarz Polskiego Radia.

Kogo jeszcze, poza wspomnianą Marizą, usłyszymy na Siesta Festival?

d48uycv

Paolo Flores - bard, głos współczesnej Angoli. Kompozytor, autor, producent, niedościgły wykonawca. Mając lat zaledwie 40 już świętował ćwierćwiecze swej muzycznej kariery. Rozpoczął ją bowiem mając lat 16 płytą nagraną w Radio Luanda: "Kapuete Kamundanda". Umieszczona na niej piosenka "Cherry" otworzyła drogę dla nowego nurtu: kizomby. W języku kimbundu kizomba znaczy: zabawa, impreza, balanga. Paulo Flores, wraz z Eduardo Paim'em stali się prekursorami tej ogromnie popularnej do dzisiaj formy muzycznego szaleństwa.

Neuza to nowość i najświeższa rewelacja z Wysp Zielonego Przylądka! Miłośnicy audycji Siesta znają już dobrze sławy archipelagu, sami mają swoich największych faworytów do korony po niezapomnianej Cesarii Evora. Wielu z nich podziwialiśmy podczas poprzednich edycji Siesta Festival na żywo. Śmiało można powiedzieć, że jesteśmy już w pewnym sensie fachowcami w dziedzinie rytmów i stylistyki muzyki z Cabo Verde.

Helder Moutinho - wystąpi na dwóch koncertach. Wielbiciele gatunku bardzo dobrze znają to nazwisko! Przecież wielki Camane to starszy brat Heldera, a drugi z trójki braci Pedro był gościem pierwszego Siesta Festival. Koniecznie chcieliśmy przedstawić Państwu cały klan! Helder nie tylko ma barwę głosu i sposób interpretacji przypominającej braci, jest jednak jednym z niewielu fadistów, którzy nie bazują tylko na utworach innych, ale zaopatruje ich w swoje własne i wielokrotnie w cudowny sposób sam je przedstawia publiczności.

d48uycv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d48uycv