Trwa ładowanie...

Tim Brooke-Taylor nie żyje. Brytyjski aktor był zakażony koronawirusem

Zmarł Tim Brooke-Taylor, brytyjski aktor i komik. Jak podają media na Wyspach Brytyjskich, był zakażony koronawirusem. Jego śmierć potwierdził agent. Miał 79 lat.

Tim Brooke-Taylor nie żyje. Brytyjski aktor był zakażony koronawirusemŹródło: Getty Images
d63oi85
d63oi85

Tim Brooke-Taylor zmarł w niedzielę 12 kwietnia. Bezpośrednią przyczyną śmierci była choroba COVID-19 wywołana przez koronawirusa SARS-CoV-2. Zgon potwierdził stacji BBC jego agent.

Tim Brooke-Taylor zaczął karierę w wieku 20 lat. Sporą popularność zdobył dzięki audycji w radiu BBC "I'm Sorry, I'll Read That Again". Tworzył ją razem ze swoimi przyjaciółmi z branży, m.in. Johnem Cleesem i Graemem Gardenem.

Później tworzył program satyryczny "At Last the 1948 Show", który przyniósł mu jeszcze większą sławę. Zdobył też spore uznanie w Australii i Nowej Zelandii dzięki serialowi "The Goodies".

Łącznie zanotował kilka ról filmowych i kilkadziesiąt serialowych. Grał głównie w komediach. Pracował też przy wielu programach w stacjach BBC i ITV. Ostatnio wystąpił w serialu "Lekarze" w 2015 r.

d63oi85

Tim Brooke-Taylor zmarł w wieku 79 lat.

Chcemy podziękować wszystkim ludziom, którzy walczą ze skutkami koronawirusa. Ich nazwiska nie są publicznie znane, a twarze mają skryte pod maskami. To m.in. pracownicy służby zdrowia oraz sklepów i aptek, stróże porządku, kurierzy i przewoźnicy. Krótkie, kilkusekundowe nagranie z indywidualnym podziękowaniem zwykłym bohaterom można przesyłać pod adres e-mail: dziekujebohaterom@wp.pl. Mogą to być oklaski, gest, słowo "dziękuję", nagranie kwiatów, laurki lub linki do filmów umieszczonych w serwisie YouTube lub publicznych postów na Facebooku. Materiały umieszczone na FB należy oznaczać hashtagiem #dziekujebohaterom. Wszystkie filmy zostaną wyemitowane na specjalnie uruchomionym kanale w WP Pilot.

d63oi85
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d63oi85