Trwa ładowanie...
drq6dn7

Tim Allen od 22 lat nie pije i nie bierze narkotyków. Kiedyś groziło mu dożywocie

Tim Allen to niezapomniany aktor komediowy, znany w Polsce z tytułowej roli w "Śniętym Mikołaju" czy serialu "Pan złota rączka". W życiu prywatnym nie było mu jednak do śmiechu, o czym przypomniał w najnowszym wywiadzie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tim Allen 40 lat temu trafił do więzienia za handel narkotykami. Udało mu się uniknąć dożywocia
Tim Allen 40 lat temu trafił do więzienia za handel narkotykami. Udało mu się uniknąć dożywocia (Getty Images)
drq6dn7

Tim Allen pojawił się ostatnio w telewizyjnym programie "The Kelly Clarkson Show", gdzie opowiadał m.in. o swojej walce z uzależnieniem od alkoholu i narkotyków. Aktor wyznał, że od 22 lat jest "czysty", ale podkreślił, że nie osiągnął tego z dnia na dzień. "To codzienna walka" – mówił 66-latek, który zanim został znanym aktorem, wpadł przez narkotyki w poważne kłopoty. Groziło mu nawet dożywocie.

Obejrzyj: "Sala samobójców. Hejter". Maciej Musiałowski o hejcie: "Najwyższy czas, byśmy zaczęli debatę społeczną nad tą sprawą"

Zanim przebił się do telewizji, Allen próbował swoich sił jako komik w klubie w Detroit. Niestety początkujący stand-uper zarabiał marne grosze, więc kiedy nadarzyła się okazja zarobienia pokaźnej sumy w bardzo krótkim czasie, postanowił zaryzykować.

drq6dn7

Tą dodatkową fuchą była sprzedaż 650 g kokainy. Do transakcji miało dojść na lotnisku w Michigan, gdzie został aresztowany przez niedoszłego nabywcę, który okazał się podstawionym policjantem.

  Policja
(Policja)

25-letniemu Allenowi groziło dożywocie. Pechowy przestępca nie wahał się ani chwili, gdy zaproponowano mu pójście na współpracę. Zgodnie z umową przyznał się do przemycania narkotyków i wydał znajomych dealerów, dzięki czemu mógł liczyć na wyrok 3-7 lat pozbawienia wolności. Ostatecznie odsiedział 2 lata i 4 miesiące.

Z więzienia wyszedł w 1981 r. i wkrótce spełnił swoje marzenie o występach w telewizji. Trafił do "Comedy’s Dirtiest Dozen", a 3 lata później miał już swój własny show "Tim Allen: Men Are Pigs" i rozpoczął przygodę z serialem "Pan złota rączka", z którym był związany aż do 1999 r.

<<enter caption here>> at Walt Disney World on June 29, 2018 in Orlando, Florida. Getty Images
<<enter caption here>> at Walt Disney World on June 29, 2018 in Orlando, Florida. (Getty Images)

W ostatnich latach jego gwiazda mocno przygasła. Allen powracał do dubbingowej roli w produkcjach z serii "Toy Story" (jako Buzz Astral), wystąpił w "Świętach w El Camino", ale jego głównym zajęciem jest rola Mike'a Baxtera w serialu "Ostatni prawdziwy mężczyzna". Wciela się w tę postać nieprzerwanie od 10 lat.

drq6dn7

Podziel się opinią

Share
drq6dn7
drq6dn7