"The Voice Senior": Zwycięzca mógł być tylko jeden. Więc wygrały trzy osoby

"The Voice Senior": Zwycięzca mógł być tylko jeden. Więc wygrały trzy osoby
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Redakcja WP Popkultura

28.12.2019 22:30, aktual.: 28.12.2019 22:42

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Chyba nawet Jacek Kurski nie przypuszczał, że seniorska edycja popularnego "The Voice of Poland" będzie miała lepszą oglądalność niż najpopularniejszy talent-show Telewizji Polskiej. Nie wiemy jeszcze, ile widzów śledziło finał, ale emocje, pomimo braku transmisji na żywo, były zdecydowanie wyższe niż na dancingu w sanatorium, jak złośliwi nazywają ten program.

W finale "The Voice Senior" zmierzyło się dziesięcioro uczestników. Każdy z czterech jurorów-trenerów do początkowej fazy finału mógł wprowadzić dwójkę, ale w drużynie jednego z jurorów oprócz solisty w ostatnim odcinku show pojawił się także tercet.

I tak z drużyny Marka Piekarczyka do finału dotarli Władysław Jarecki i Kazimierz Kiljan. Drużynę Alicji Majewskiej reprezentowali Jadwiga Kocik i Janusz Sztyber. Urszula Dudziak wyselekcjonowała siostry Szydłowskie oraz Waldemara Wiśniewskiego, a Andrzej Piaseczny Bogumiłę Kucharczyk-Włodarek oraz Mieczysława Pernacha.

Do drugiego etapu ostatniego odcinka przeszli natomiast już tylko Władysław Jarecki, Janusz Sztyber, siostry Szydłowskie oraz Bogumiła Kucharczyk-Włodarek.

Ta ostatnia pozbawiła się szans na zwycięstwo fatalnym wykonaniem piosenki Edyty Geppert "Jaka róża taki cierń", które mocną gestykulacją krytykował nawet uchwycony okiem kamery Andrzej Piaseczny. Pozostali uczestnicy wypadli zdecydowanie lepiej, zwłaszcza kiedy sięgali po zagraniczny repertuar. Władysław sięgnął po piosenkę z repertuaru zespołu Creedence Clearwater Revival ("Have You Ever Seen the Rain"), Janusz zaśpiewał "Sway" Deana Martina a siostry Szydłowskie udanie w trójgłosie wyśpiewały "The Shoop Shoop Song" Cher.

Po wykonaniu wszystkich piosenek przyszła pora na głosowanie widzów, którzy swoich faworytów mogli typować za pomocą SMS-ów premium. Pierwsza, nagrywana wcześniej, część programu zakończyła się, a podczas bloku reklamowego sumowane były głosy widzów. Po kilkuminutowej przerwie już w segmencie na żywo ogłoszono wyniki programu.

I tak zwycięzcą historycznej, pierwszej edycji "The Voice Senior" został tercet sióstr Szydłowskich.

Nagrodą w programie było 50 tysięcy złotych oraz bon na wakacje marzeń o wartości 30 tysięcy złotych.

Ciekawostką finału na pewno jest fakt, że oprócz prowadzących, trenerów i finalistów na zakończenie pierwszej edycji "The Voice Senior" mogliśmy oglądać również nieco zachrypniętego prezesa TVP, który łamiącym głosem zdradził, że ogłoszenie wyników śledziło na żywo 4,3 mln osób, psując nam nieco wstęp do niniejszego tekstu. Jacek Kurski wręczył też laureatkom nagrodę dodatkową, jaką jest występ na sylwestrze TVP, który za kilka dni odbędzie się w Zakopanem.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (82)
Zobacz także