Trwa ładowanie...
29-10-2016 18:48

"The Voice of Poland": Krzysztof Grześkiewicz rozwój muzyczny traktuje jako pracę. Dzięki udziałowi w show będzie jeszcze lepszym profesjonalistą?

Krzysztof Grześkiewicz ma 25 lat i pochodzi z Odporyszowa. Muzyką zajmuje się od 15. roku życia. Po zdaniu egzaminu inżynierskiego w Krakowie dołączył do zespołu Rusty Cage. Muzyk-samouk, pisze wiersze, teksty i komponuje. W utworach pokazuje swoje spojrzenie na rzeczywistość.

"The Voice of Poland": Krzysztof Grześkiewicz rozwój muzyczny traktuje jako pracę. Dzięki udziałowi w show będzie jeszcze lepszym profesjonalistą?Źródło: Materiały prasowe
d13ub66

Gdy zdecydowałeś się na udział w programie, która drużyna ci się marzyła? Pod opieką którego jurora chciałeś się szkolić?

Moim zdaniem każdy z trenerów ma coś do przekazania. Myślę, że każdy człowiek ma coś do przekazania. Przynajmniej jestem z tych, którzy tak czują, uważają i myślą. Jestem ciekawy ludzi i wszystkich traktuję tak samo, no chyba że ktoś zaproponuje mi białą kawę. Nie jestem rasistą!! Ale piję tylko czarną (śmiech).

Czego oczekujesz po udziale w programie? Co chciałbyś osiągnąć – rozgłos, pomoc w rozwinięciu kariery, lepszy poziom umiejętności?

„Przed końcem świata wszyscy chcą zaistnieć”. Następne pytanie…

Wcześniej próbowałeś swoich sił w jakimś talent-show?

Próbowaliśmy, wraz z autorskim zespołem Rusty Cage w programie ze słoneczkiem w prawym górnym rogu. Graliśmy cover Adele, która jest niezwykłą artystką. Było to bardzo fajne doświadczenie. I chyba każdy uczestnik tego programu przyzna, że było to wartościowe przeżycie.

d13ub66

Czego obawiałeś się przed wejściem na scenę?

Przed każdym występem mam lekką tremę. Nie jestem z tych pewniaków, którzy wychodzą i pokazują to coś, od razu. Śpiewam tak jak czuję, a jeśli śpiewam covery to próbuję poczuć chociaż ułamek procenta tego, co artysta, który je stworzył. Bardzo cenię pracę ludzi, którzy tworzą muzykę, dlatego jeśli biorę na warsztat jakiś cover to oddaje mu 100%.

Co czułeś, stojąc na scenie podczas przesłuchań w ciemno?

Byłem już wcześniej w podobnym programie, więc wiedziałem, czego mogę się spodziewać.

Możesz pochwalić się już własną twórczością?

Tak, na własny koszt z zespołem wydaliśmy płytę jakiś czas temu, po której zagraliśmy na Orange. Niedawno skończyliśmy nagrania sześciu singli, które można posłuchać na Youtube, do czego bardzo zachęcam.

Jaki masz pomysł na siebie? Liczysz na sugestie trenera?

Życie jest piękne i jedyne co można w nim robić dobrze, to być sobą. Andrzej jest ciekawym człowiekiem, myślę, że przekaże mi pewne tajniki muzyki popularnej.

d13ub66

Który z jurorów twoim zdaniem jest najbardziej nieprzewidywalny?

Szczerze mówiąc, nie myślałem o tym, na pewno nie w ten sposób. Każdy, kto robi muzykę jest nieprzewidywalny. Wydaje mi się, że trzeba to postrzegać właśnie w takich kategoriach.

Co zrobisz, gdy na pewnym etapie odpadniesz z show? Czy to podetnie ci skrzydła, a może zmotywuje do dalszej pracy?

Wezmę plecak spakuję się i wyjadę z kraju. Dotrę do Indii i umyję stopy w Gangesie :) . A tak serio, będę robił to, co do tej pory, pisał teksty obserwował i dobrze się tym wszystkim bawił.

Czy w programie była jakaś zaskakująca, zabawna sytuacja, której nie pokazały kamery?

Ależ oczywiście, że była, ale pozostanie tajemnicą przez co nabierze pewnych właściwości magicznych.

W takim razie zdradź, od jak dawna śpiewasz?

SLS (technika wokalna) mówi, żeby śpiewać dokładnie tak, jak się mówi, więc można powiedzieć, że śpiewam odkąd mówię.

d13ub66

Jesteś samoukiem czy uczysz się u kogoś śpiewu? Kto cię zachęcił do śpiewania?

Muzyki i śpiewu uczę się sam, ale wiele zawdzięczam ludziom, których spotkałem. I tym, których nie spotkałem: Bob Dylan, Johny Cash, Buddy Guy, John Mayer, Alex Turner, Bukowski i wielu innych. W swoim życiu poznałem wielu artystów i wielu z nich miało na mnie wpływ. Począwszy od ludzi, którzy grali w moim pierwszym zespole (założyłem go w wieku 15 lat), poprzez zespół, w którym grał mój starszy brat, a w którym ja śpiewałem, po artystów tarnowskich takich jak Wojtek Klich i Paweł Mazur czy nasz tarnowski zespół Ziyo (osobiście wolę jego starsze płyty). Wraz z zespołem graliśmy koncerty z Lady Punk, Perfect, Lemon, Afromental, Dawidem Podsiadło, Akurat, Urszulą, a granie koncertów dużo uczy. Najbliżsi jednak są mi ludzie z zespołu Rusty Cage, z którymi przeszedłem niejedno oraz niejednego się wraz z nimi nauczyłem.

Marzysz o tym, by wykonać w programie jakiś konkretny utwór?

Chciałbym wykonywać utwory, które docierają w okolice mojej tożsamości, a najwięcej ze mnie jest w moich autorskich numerach.

Co robisz poza śpiewaniem? Jak sobie radzisz ze wszystkimi obowiązkami?

Robię dużo rzeczy, ale aktualnie skupiam się na warsztacie gitarowym, wokalnym i tekściarskim. Rozwój muzyczny traktuję jako pracę.

Co ci w duszy gra?

Sprzeczności.

d13ub66

Kto jest twoim muzycznym idolem?

Zespół The Beatles.

Redakcja WP Teleshow

d13ub66
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d13ub66