Trwa ładowanie...

"The Voice of Poland": Dlaczego Darski tak prowokuje! Wszystko o Nergalu!

Share
"The Voice of Poland": Dlaczego Darski tak prowokuje! Wszystko o Nergalu!Źródło: Kapif
d3hjdql

[

]( http://www.fakt.pl )
*Adam "Nergal" Darski wzbudza skrajne emocje. A przecież nie jada kotów na śniadanie, nie pachnie siarką, ma za to ujmujący uśmiech, jest utalentowanym muzykiem, a ostatnio sprawdza się jako juror programu "The Voice of Poland". I jeszcze jednego nie można mu odmówić... potrafi robić wokół siebie zadymę.*

d3hjdql

Nergal to artysta i założyciel zespołu „Behemoth”, który nie uznaje w sztuce żadnych kompromisów, ale też skuteczny PR-owiec. To właśnie za sprawą kontrowersyjnych występów na estradzie zyskał rzesze fanów, ale i wielu przeciwników. Ci pierwsi twierdzą, że darcie Biblii, czy przebieranie się za księdza to niegroźne performance. Ci drudzy mówią, że Darski obraża ich przekonania religijne. Jedno jest jednak pewne – dzięki swoim artystycznym ekscesom Nergal trafił ostatnio na pierwsze strony gazet i portali internetowych.
Teraz cała Polska śledzi losy Darskiego i zastanawia się, czy muzyk straci posadę w telewizji publicznej. Na facebooku powstała strona „Tak” dla Nergala w TVP, na której już tysiące ludzi poparło muzyka.
Fani księcia ciemności postanowili też w ramach protestu zapchać skrzynkę mailową prezesa TVP Juliusza Brauna. Natomiast sam zainteresowany pewnie zaciera ręce i zastanawia się, która z prywatnych stacji zaproponuje mu transfer roku. Mówi się już o tym, że współpracę Nergalowi chce zaproponować TVN.

Ludzie z jego otoczenia przyznają, że Darski to gracz i człowiek o wielu twarzach – piekielnie inteligenty i przebiegły. Podobno każdy skandal jest starannie zaplanowany przez samego Darskiego.

– Nie powiem, odrobinę mi to wszystko schlebia i utwierdza w przekonaniu, że to, co robię, ma sens powiedział niedawno Nergal w jednym z wywiadów. I dodał, że jedni widzą protesty, a on dostrzega tysiące głosów poparcia ludzi, którzy podobnie jak on kochają wolność i sprzeciwiają się mentalnemu betonowaniu rzeczywistości.

Darski nie zapomniał też o tym, że sam jeszcze nie dawno zmagał się z ciężką chorobą – białaczką. Dlatego zaangażował się w akcję społeczną „I ty możesz komuś uratować życie. Zarejestruj się jako potencjalny dawca szpiku”.
– Życzyłbym sobie, żeby od dzisiaj koncerty „Behemoth” kojarzyły się także z wzniosłą ideą niesienia pomocy tym, którzy naprawdę potrzebują szpiku, żeby przeżyć – napisał na swoim profilu na facebooku.

d3hjdql

Chyba więc... nie taki straszny Darski jak go malują. Zresztą wiele o nim mówi też pseudonim artystyczny. Nergal to bóg babiloński – równocześnie straszny i dobroczynny. Ale jeśli Darski naprawdę zaprzedał komuś duszę, to nie jest to diabeł, ale... show-biznes, a bycie celebrytą najwyraźniej przypadło mu do gustu. Kto wie? Być może muzyk pójdzie w ślady Ozzego Osbourne'a i już wkrótce będziemy mogli śledzić reality show z Nergalem w roli głównej.

„Behemoth” od wielu lat cieszy się wielka estymą w heavy metalowym świecie, jest też laureatem wielu prestiżowych nagród. Zespół szybko zyskał fanów za zachodnią granicą, choć w Polsce początkowo znany był jedynie w hermetycznym świecie fanów metalowej muzyki. Dziś nie ma chyba Polaka, który nie wiedziałby kim jest „Nergal

Darski przyznaje, że muzyka to jego największa miłość, która daje mu motywację do życia. – Zawsze uważałem, że metal ma świetny wpływ na ludzi. To bardzo otwarty gatunek muzyczny... ma w sobie energię nieporównywalną z żadnym innym gatunkiem. To jest jak narkotyk. Złapałem bakcyla jako dziecko, i ze swojej życiowej pasji, hobby zrobiłem swój zawód – podsumowuje.

The Voice of Poland, TVP 2, godz. 20.05, sob., widowisko muzyczne, 85 min.

(fot. Kapif)
Źródło: (fot. Kapif)

Polecamy w wydaniu internetowym fakt.pl:

Zbigniew Buczkowski: Kiedyś aktorzy mieli łatwiej

d3hjdql

Zobacz także:

[

Jurorka znowu pokazala za dużo! Czy to jest jeszcze sexy?! ]( http://teleshow.pl/gid,13387625,img,13387656,kat,,sid,144,title,Najwiekszy-wygrany-Bitwy-na-glosy-biust-Wegorzewskiej,galeria.html )
[

Tancerki „Tańca z gwiazdami” mówią całą prawdę o programie ]( http://teleshow.pl/gid,13400409,img,13400439,kat,,title,Tancerki-Tanca-z-gwiazdami-mowia-cala-prawde,galeria.html )
[

Takiej jej nie znacie!Czy Kożuchowska wolałaby ukryć te zdjęcia? ]( http://teleshow.wp.pl/malgorzata-kozuchowska-takiej-jej-nie-znacie-6026604057236609g )
[

Bohaterowie „I kto to mówi” 20 lat później ]( http://film.wp.pl/zobacz-jak-sie-zmienili-bohaterowie-komedii-i-kto-to-mowi-6025275548005505g )

d3hjdql
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3hjdql
d3hjdql