Trwa ładowanie...
roots
04-12-2015 07:04

''The Roots'': Jeszcze więcej gwiazd wraca do korzeni

''The Roots'': Jeszcze więcej gwiazd wraca do korzeni
d4k09b0
d4k09b0

Obsada nowej ekranizacji powieści "Korzenie" ("Roots") poszerzyła się o kolejne gwiazdorskie nazwiska.

Już wcześniej wśród aktorów produkcji znaleźli się m.in. Forest Whitaker, Anna Paquin i Jonathan Rhys Meyers. Teraz ogłoszono, że na planie stawią się również James Purefoy, Tip Harris (T.I.), Mekhi Phifer, Matthew Goode, Lane Garrison, Emayatzy Corinealdi i G. Hannelius.

Nagrodzona Pulitzerem książka "Roots: The Saga of an American Family" pióra Aleksa Haleya opisuje dzieje rodziny autora - w tym przodka Kunta Kinte, który został przywieziony do USA wraz z innymi gambijskimi Murzynami.

W roli głównej pojawi się Malachi Kirby. Forest Whitaker wcieli się w Fiddlera, niewolnika, który pomaga Kunta Kinte w próbie ucieczki, Anna Paquin zagra Nancy Hold, żonę oficera Konfederacji, a Jonathan Rhys Meyers otrzymał rolę Toma Lea, niewyedukowanego właściciela niewolników, starającego się awansować do elity Południa. T.I. zagra niewolnika Cyrusa. W niewolnika wcieli się też Mekhi Phifer. James Purefoy przywdzieje kostium bogatego plantatora, który kupił Kunta Kinte'a po jego przyjeździe do Ameryki.

d4k09b0

W obsadzie znaleźli się także Anika Noni Rose, Rege-Jean Page, Derek Luke, Chad L. Coleman i Erica Tazel.

W przygotowywanej obecnie przez A+E Networks produkcji wykorzystane zostaną wątki z powieści Haleya, ale wzbogacone i uzupełnione zostaną one o informacje pochodzące z najnowszych badań historycznych.

Premiera nowych "Korzeni" zapowiedziana została na 2016 rok. Produkcja będzie pokazywana na kanałach History i Lifetime. Nowa wersja trwać będzie osiem godzin i będzie podzielona na cztery odcinki.

Po raz pierwszy powieźć została przeniesiona na mały ekran w roku 1977.

d4k09b0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4k09b0