The Dumplings w "20m2 Łukasza": "Marzymy o występie na OFF Festivalu"

The Dumplings w "20m2 Łukasza": "Marzymy o występie na OFF Festivalu"
Źródło zdjęć: © teleshow

30.09.2013 12:59, aktual.: 25.11.2013 13:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Gośćmi ostatniego odcinka programu "20m2 Łukasza" był zespół The Dumplings. "Pierogi" to dwoje młodych i zdolnych ludzi, którzy swoją muzyką powoli podbijają internet. Podczas swojego pierwszego wywiadu, Justyna i Kuba opowiedzieli m.in. o tym, jak powstał ich zespół, skąd czerpią inspiracje, dlaczego nie zgłosili się do żadnego talent show i na jakim festiwalu chcieliby wystąpić. Z kolei prowadzący miał dla swoich gości nie lada niespodziankę...

Justyna Święs i Kuba Karaś, czyli członkowie grupy The Dumplings, pochodzą z Zabrza. Poznali się w szkole, grają ze sobą od dwóch lat i marzą o tym, aby wydać płytę. Kilka tygodni temu Kuba przesłał Łukaszowi utwory zespołu z prośbą o ocenę. Utwory młodych muzyków zrobiły niesamowite wrażenie, nie tylko na prowadzącym "20m2 Łukasza", ale także na szerszej publiczności. Po opublikowanej w środę 25 września zapowiedzi rozmowy, liczba fanów The Dumplings na Facebooku wzrosła do 5 tysięcy, a informacja o twórczości zespołu pojawiła się m.in. na stronie eska.pl.

Podczas rozmowy w kawalerce goście przyznali, że mają gotowych już wiele piosenek. Justyna pisze teksty i śpiewa, a utwory komponuje Kuba, który jak mówi, potrafi zagrać na każdym instrumencie.

- Generalnie gram na tym, na czym potrzebuje grać. Szukając różnych dźwięków. Ale takie podstawowe - na gitarze, na perkusji trochę - ale we wszystkim jako samouk.

Prowadzący odniósł się także do popularnych ostatnio programów muzycznych, pytając The Dumplings, dlaczego do tej pory nie wzięli udziału w żadnym z nich.

- Tak myślałem, że zadasz to pytanie. Generalnie, uważam, że stojąc 8 godzin w kolejce i potem poddanie się ocenie zazwyczaj świetnych ludzi, to nie jest sposób, żeby zostać muzykiem, którym ja bym chciał zostać - ocenił Kuba.

Członkowie zespołu opowiedzieli o swoich inspiracjach, które pomagają im w tworzeniu muzyki: od zespołu AlunaGeorge, Arctic Monkeys po Kanye Westa i muzykę kompozytora filmowego Yanna Tiersena. The Dumplings przyznali również, że marzą o występie na OFF Festivalu, który odbywa się co roku w Katowicach.

- Zrobiliście coś w tym kierunku? - zapytał prowadzący.
- Nie wybiegaliśmy tak daleko. Nie myślałem, że w taki sposób wszystko się rozwinie i tak szybko.

Łukasz Jakóbiak miał dla młodych muzyków wspaniałą niespodziankę. - 5 października udało mi się przeforsować, żebyście wystąpili jako gwiazdy wieczoru na Warsaw Fashion Weekend, który odbywa się oczywiście w Warszawie, w hali Expo.

To będzie pierwszy tak duży koncert młodych muzyków, którzy dotychczas występowali na szkolnych akademiach.

Obraz
© (fot. teleshow)
Obraz
© (fot. teleshow)
Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także