Seriale zagraniczne"The Crown": wiemy, kto zagra księżną Dianę. Netflix podał nazwisko aktorki

"The Crown": wiemy, kto zagra księżną Dianę. Netflix podał nazwisko aktorki

"The Crown": wiemy, kto zagra księżną Dianę. Netflix podał nazwisko aktorki
Źródło zdjęć: © Getty Images | Bettmann / Contributor
Urszula Korąkiewicz

10.04.2019 08:06, aktual.: 06.10.2019 17:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Netflix wybrał, kto wcieli się postać księżnej Diany w czwartym sezonie "The Crown". Wybór nie jest oczywisty. Zamiast typowanych aktorek, postawiono na początkującą.

Na ekrany już niebawem trafi 3. sezon serialu "The Crown", ale wielkimi krokami zbliża się juz kolejny. Niedługo po tym, jak zakończyły się zdjęcia, ruszyły prace nad 4. sezonem. W następnej serii o rodzinie królewskiej mają pojawić się nowe postacie, m.in. wyczekiwana, 20-letnia księżna Diana. Gdy tylko pojawiły się pierwsze doniesienia o poszukiwaniach odtwórczyni roli Lady Di, pewnym było, że aktorka, która ją zagra, będzie musiała stanąć przed dużym wyzwaniem.

Twórcy serialu mieli spore wymagania. Poszukiwali aktorki, która potrafi zagrać uroczą komediantkę, flirciarę, społeczną ekshibicjonistkę, a także osobę podatną na depresję ze skłonnościami do zachowań autodestrukcyjnych.

Wśród aktorek, które mogą zagrać księżną Dianę, wymieniano Lucy Boynton, znaną głównie z roli Mary Austin w "Bohemian Rhapsody”. Dodatkowo typowano Florence Pugh oraz Ellie Bamber.

Netflix w końcu wyjawił, że serialowa księżna została już wybrana. Dianę zagra Emma Corrin. Aktorka do tej pory zagrała w krótkometrażówce "Alex's Dream", pojawiła się w jednym odcinku 4. sezonu "Grantchester", a także w "Misbehaviour". Choć w oczach wielu widzów będzie debiutantką, jest gotowa podjąć wyzwanie.

– Byłam przykuta do tego serialu, więc dołączenie do tej niesamowicie utalentowanej rodziny aktorskiej jest dla mnie surrealistyczne. Księżna Diana to ikona, która wciąż oddziałuje na świat w sposób głęboki i inspirujący. Odkrywanie jej poprzez scenariusz Petera Morgana jest wyjątkową szansą i będę starała się oddać jej sprawiedliwość! – napisała aktorka w oświadczeniu.

Jesteście ciekawi, co się wydarzy w kolejnych sezonach "The Crown"?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (5)
Zobacz także