"The Brain" okazał się hitem Polsatu. Nowy trend w polskiej telewizji?

"The Brain" to zupełna nowość w ramówce Polsatu, jeśli chodzi o programy rozrywkowe. Jak się okazuje, talent show, w którym uczestnicy pokazują niezwykłe możliwości umysłu wyjątkowo spodobało się widzom.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"The Brain" okazał się hitem Polsatu. Nowy trend w polskiej telewizji?
(AKPA)

Od premiery talent show „The Brain” przyciąga przed telewizory średnio 2,13 mln widzów. Po trzech odcinkach, jak wynika z danych Nielsen Audience Measurement, program zapewnia Polsatowi drugie miejsce w rynku telewizyjnym. Liderem jest Dwójka emitująca głównie seriale „Barwy szczęścia” i „M jak miłość”. Trzeci jest TVN („Na Wspólnej”, „Milionerzy” i początek reality-show „Agent - Gwiazdy”), a gorzej od Polsatu wypada TVP1 („Sport”, „Pogoda”, „El Príncipe - dzielnica zła” i „Rozdarte serca”). Dla porównania piątą edycję reality-show „Hell’s Kitchen” pokazywaną rok temu w tym paśmie po trzech pierwszych odcinkach oglądało średnio 1,51 mln osób.

- „The Brain. Genialny umysł” to program który wprowadził nową specyfikę do polskiej telewizji - pokazuje zwykłych ludzi o niezwykłych umiejętnościach - mówił w wirtualnemedia.pl Ryszard Sibilski, prezes Endemol Shine Polska. - Wprowadzenie nowości zawsze wiąże się z procesem „przyzwyczajania” widza, badania rynku. Po pierwszym odcinku, który miał fenomenalny odbiór, jesteśmy zadowoleni z oglądalności kolejnych. Formułuje się stała widownia ludzi zainteresowanych rozrywką na wysokim poziomie. Każdy kolejny odcinek będzie jeszcze bardziej nasycony wyzwaniami, z którymi potrafią sobie poradzić tylko nieliczni. Ten program szuka i pokazuje polskich geniuszy - dodał na łamach portalu.

W każdym odcinku „The Brain” występuje pięć osób o genialnych umysłach, które podejmują różne wyzwania w studiu telewizyjnym. W jury zasiadają: aktorzy Anita Sokołowska i Cezary Żak, strongman Mariusz Pudzianowski i dr Mateusz Gola, który jest pracownikiem naukowym University of California w San Diego i zajmuje się badaniami nad mózgiem. Program prowadzi Jerzy Mielewski, a przygotowania uczestników relacjonuje Agnieszka Sienkiewicz.

Tutaj sprawdzisz aktualną ramówkę Telewizji WP

Tu pobierzesz za darmo aplikację Program TV:

Zobacz także: "Top Chef": Anita Sokołowska o przyjaźni z Edytą Pazurą

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.