Trwa ładowanie...

Terry Jones z Monty Pythona ma postępującą demencję. Prawie nie mówi

Jeśli w którymś z was tliła się jeszcze nadzieja, że legendarna trupa komików zewrze jeszcze szyki, to musimy was zmartwić. Choroba Terry'ego Jonesa jest bardzo zaawansowana.
Share
Terry Jones wyreżyserował też trzy pełnometrażowe filmy Monty Pythona
Terry Jones wyreżyserował też trzy pełnometrażowe filmy Monty PythonaŹródło: East News
d2iz3ra

O swojej chorobie Terry Jones poinformował we wrześniu 2016 r. U aktora zdiagnozowano pierwotną afazję postępującą. Schorzenie charakteryzuje się zaburzeniami językowymi wynikającymi z uszkodzenia mózgu, ograniczającymi umiejętność komunikacji.

ZOBACZ TEŻ: Jak zmniejszyć ryzyko demencji?

Postępujących zmian chorobowych niestety nie można zatrzymać. O obecnym stanie zdrowia poinformował jego przyjaciel i członek Monty Pythona Terry Gilliam.

d2iz3ra

W rozmowie z "Daily Star Sunday" powiedział, że demencja Jonesa jest tak zaawansowana, że praktycznie przestał mówić.

- Nie ma szans, żebyśmy ponownie się spotkali. Pozostało nas tylko czterech, którzy aktywnie działają. A to nie jest Monty Python - zdradził.

Z kolei Michael Palin, najmłodszy z Pythonów, kilka tygodni temu odwiedził Terry'ego Jonesa i napisał o tym na Facebooku. Potwierdził tym samym słowa Gilliama.

- Bardzo mało mówi, choć wciąż potrafi się śmiać - napisał na FB.

Terry Jones znany jest z serialu "Latający cyrk Monty Pythona" czy obrazów "Monty Python i święty Graal", "Żywot Briana" i "Sens życia według Monty Pythona", które również reżyserował. Ponadto filmowiec stanął za kamerą filmów "O czym szumią wierzby" i "Czego dusza zapragnie".

d2iz3ra

Podziel się opinią

Share
d2iz3ra
d2iz3ra