Trwa ładowanie...
d1vhdi3

Telewizyjna Dwójka wyprodukuje dwa seriale historyczne

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Telewizyjna Dwójka wyprodukuje dwa seriale historyczne
(AKPA)
d1vhdi3

TVP2 pracuje nad ekranizacjami dwóch książek historycznych – "Legion" i "Twierdza". Docelowo mają powstać dwa miniseriale. Na antenę trafią w 2017 roku.

Jeden z nich będzie adaptacją powieści "Legion" Elżbiety Cherezińskiej. Fabuła rozgrywa się w okresie II wojny światowej i opowiada o losach żołnierzy Brygady Świętokrzyskiej Narodowych Sił Zbrojnych. Drugi z kolei – ekranizacją "Twierdzy" Igora Janke. Będzie przybliżać dzieje Solidarności Walczącej, antykomunistycznej organizacji podziemnej założonej przez Kornela Morawieckiego w 1982 roku we Wrocławiu.

- Jesteśmy na etapie prac scenariuszowych. To dość skomplikowane projekty – powiedział portalowi wirtualnemedia.pl Maciej Chmiel, dyrektor TVP2.

d1vhdi3

Nazwiska scenarzystów, reżyserów i nazwy podmiotów partnerskich również są jeszcze owiane tajemnicą. Oba seriale mają liczyć po sześć odcinków. Premiera obu produkcji planowana jest na 2017 rok. Dyrektor TVP2 nie zdradza jednak, kiedy miałyby pojawić się w ramówce. - Nie spieszymy się, na antenę trafią wtedy kiedy będą gotowe – podkreślił.

Telewizja Polska realizowała już wcześniej z powodzeniem seriale historyczne. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszył się "Czas honoru" nadawany w latach 2008-2014. Format opowiadał o grupie Cichociemnych i ich walce o niepodległość Polski oraz o akcjach zbrojnych AK-owskiego podziemia. Wcześniej, w styczniu 2013 roku na antenie Jedynki można było oglądać polsko-brytyjską produkcję "Szpiedzy z Warszawie" rozgrywającą się w 1937 roku. W listopadzie 2014 natomiast na antenie TVP1 emitowano stworzony przez TVP i BBC Worldwide miniserial "Dzwony wojny", którego akcja rozgrywała się w czasach I wojny światowej. Przygotowywane adaptacje prawdopodobnie również będą realizowane we współpracy z zagranicznymi koproducentami.

Zobacz także: Na planie "Czasu honoru"

d1vhdi3

Podziel się opinią

Share
d1vhdi3
d1vhdi3