Trwa ładowanie...
dqzncrc

Telewizja Polska zrezygnowała z serialu "Morowe panny"

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Telewizja Polska zrezygnowała z serialu "Morowe panny"
(AKPA)
dqzncrc

Telewizja Polska zrezygnowała z realizacji serialu "Morowe panny". Produkcja miała opowiadać o kobietach walczących z okupantem podczas II wojny światowej.

"Morowe panny" miały być damską odpowiedzią na "Czas honoru", serial emitowany na antenie TVP2 do 2008 do 2014 roku. Opowieść o grupie cichociemnych, ich walce w Armii Krajowej i osobistych perypetiach, doczekała się siedmiu sezonów. Nieoficjalnie mówiono, ze w obsadzie "Morowych panien" mieli się znaleźć aktorzy znani z "Czasu honoru", m.in. Olga Bołądź.

- Niestety Telewizja Polska zrezygnowała z tego projektu – powiedział portalowi press.pl Michał Kwieciński z Akson Studio (firmy, w której powstał pomysł na oba seriale). - W tej sytuacji serial nie powstanie, bo nie jest to propozycja, która mogłaby zainteresować stację komercyjną. Szkoda mi zwłaszcza świetnej obsady, którą udało nam się skompletować – dodał Kwieciński.

dqzncrc

Telewizja Polska nie odpowiedziała na pytanie press.pl, czy produkcję "Morowych panien" zarzucono z powodów finansowych. TVP nie ujawniła też, czy możliwy jest powrót do tego projektu w przyszłości, kiedy nadawca publiczny będzie dysponował wpływami z opłaty audiowizualnej.

Zobacz także: Maciej Zakościelny o powrocie na ekrany

dqzncrc

Podziel się opinią

Share
dqzncrc
dqzncrc