RozrywkaTeleturnieje. Tutaj liczą się emocje!

Teleturnieje. Tutaj liczą się emocje!

Polacy lubią teleturnieje. Nie dziwi więc fakt, że telewizja ma dla widzów pod tym względem bogatą i zróżnicowaną ofertę. Jednym, co łączy wszystkie te programy są na pewno emocje. Towarzyszą one uczestnikom, ale też tym, którzy oglądają zmagania po drugiej stronie ekranu.

Teleturnieje. Tutaj liczą się emocje!
Źródło zdjęć: © AKPA

15.12.2011 | aktual.: 29.01.2014 10:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wiedza i szczęście

Zatem jak radzić sobie ze stresem? - Każdy ma swoje sposoby. Wydaje mi się, że trzeba do udziału w teleturnieju podejść jak do zabawy. Występ w telewizji traktować jak przygodę. Bo tak to jest w istocie. (...) To okazja do spotkania ciekawych i najczęściej sympatycznych osób. Okazja do pokazania, że potrafi się wygrać, ale też potrafi się przegrać. Jeśli się z takim nastawieniem przystępuje do gry, to stres jest mniej groźny - opowiadał Tadeusz Sznuk, gospodarz programu "Jeden z dziesięciu".

Udział w teleturnieju wymaga od nas zwykle bardzo rozległej wiedzy. Możemy usłyszeć pytanie z mitologii, poezji, medycyny, historii czy muzyki rozrywkowej (tak jest w m.in. "Postaw na milion", wspomnianym "Jednym z dziesięciu", podobnie było też w słynnych "Milionerach"). Wybór dziedzin jest właściwie nieograniczony. - Doświadczenie pokazuje, że rozgarnięty absolwent szkoły średniej, śledzący bieżące wydarzenia, może z powodzeniem grać i wygrywać. (...) Do wygranej potrzebne są i wiedza, i szczęście - mówił Sznuk.

Zmagania śmiałków

Uczestników teleturniejów łączy skłonność do podejmowania ryzyka i silna determinacja. - Nigdy nie znamy powodów, dla których ktoś wygrywa bądź nie. W każdej chwili ktoś może wygrać całą pulę. Nic tu nie jest ustawiane - opowiadał o teleturnieju "Postaw na milion" jego prowadzący Łukasz Nowicki .

Poza programami, w których liczy się szeroka wiedza ogólna, mamy te specjalizujące się tylko w dziedzinie muzyki (Jaka to melodia?, Tak to leciało) oraz programy zręcznościowe (Milion w minutę). We wszystkich można wygrać naprawdę duże pieniądze. Co jeszcze warto wiedzieć o turniejowych kulisach? Na przykład to, że uczestnicy powinni być ubrani starannie i swobodnie, najlepiej w żywe kolory, bo te dobrze prezentują się w oku kamery. Nad ostatecznym wyglądem i samopoczuciem każdego ze śmiałków dodatkowo czuwa grupa stylistów.

Obraz
© (fot. AKPA)
Obraz
© (fot. AKPA)

[

]( http://www.fakt.pl )

Polecamy w wydaniu internetowym fakt.pl:

[

]( http://www.fakt.pl )

Komentarze (0)