Trwa ładowanie...
01-09-2016 08:47

"Teleexpress": Michał Cholewiński zastąpi Macieja Orłosia. Kim jest?

"Teleexpress": Michał Cholewiński zastąpi Macieja Orłosia. Kim jest?Źródło: Kadr z programu
d3dp8qv
d3dp8qv

Maciej Orłoś po 25 latach rozstał się z Telewizją Polską. 31 sierpnia br. o godz. 17 po raz ostatni poprowadził "Teleexpress" (tutaj możecie sprawdzić aktualny program telewizyjny)
. Podczas programu dziennikarz pożegnał się z widzami:

- Nie mam dla państwa żadnej śmiesznostki. Muszę powiedzieć coś całkiem serio. Mianowicie jest to mój ostatni "Teleexpress". Żegnam się z państwem. Chciałbym podziękować za te ponad 25 lat spotkań w "Teleexpressie" i w innym programach Telewizji Polskiej. Do zobaczenia w innym miejscu - powiedział na zakończenie serwisu informacyjnego.

- Żałuję, że Maciej Orłoś odchodzi teraz, ale rozumiem jego decyzję, ponieważ pracował w "Teleexpressie" ćwierć wieku. Pozostawiam Maciejowi Orłosiowi drzwi otwarte, wierzę, że miłość do Telewizji Polskiej zwycięży i jeszcze będziemy razem pracować - podsumowała później Joanna Klimek, dyrektor biura koordynacji programowej TVP, w rozmowie z serwisem wirtualnemedia.pl.

d3dp8qv

Rozstanie prezentera ze stacją skomentował również Klaudiusz Pobudzin - do sierpnia br. reporter "Wiadomości", a od niedawna nowy kierownik redakcji "Teleexpressu". Za pośrednictwem Twittera zdementował plotki, jakoby przyczyną odejścia Orłosia ze stacji był konflikt z przełożonym.

- Rezygnacja Macieja Orłosia jest jego niezależną decyzją, podjętą zanim zostałem szefem redakcji. Między nami nie ma żadnego konfliktu - napisał Pobudzin.

Dziś już wiemy, kto został następcą Orłosia w stacji. 5 września br. w "Teleexpresie" w roli prowadzącego zadebiutuje Michał Cholewiński. Prezenter od września 2014 r. związany jest z TVP Info, a wcześniej od 2006 r. pracował w TVN 24 - początkowo był w niej łódzkim reporterem, a od 2008 r. prowadził serwisy informacyjne. W przeszłości pracował także w TVP Łódź.

Jak poinformował serwis wirtualnemedia.pl, decyzja o przesunięciu Michała Cholewińskiego na antenę TVP1 została podjęta jeszcze przed odejściem Macieja Orłosia. Nowy gospodarz "Teleexpressu" przebywa obecnie na urlopie.

Zobacz także: Agata Młynarska o sytuacji w TVP: "Każdy zarząd ma prawo zdejmować programy"

d3dp8qv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3dp8qv