"Teen Mom Poland: Nastoletnie matki": premiera na antenie MTV Polska

"Teen Mom Poland: Nastoletnie matki": premiera na antenie MTV Polska
Źródło zdjęć: © mtv polska

22.01.2014 14:12, aktual.: 22.01.2014 14:22

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Serial dokumentalny "Teen Mom Poland" opowiada historię czterech nastolatek – Marysi, Ady, Ewy i Izy, które swoje rodziny założyły w bardzo młodym wieku. Serial pokaże, jak godzą one obowiązki mamy z nauką, pracą i życiem osobistym. Okazuje się to być niełatwym zadaniem zarówno dla samych dziewczyn, jak i ich partnerów.

Marysia (17 lat) mieszka w Łodzi wraz z trzyletnim synkiem Krzysiem i mężem Krzysztofem. Dziewczyna pracuje jako pomoc kuchni w restauracji i uczy się zaocznie w Liceum Ogólnokształcącym dla Dorosłych. Godzenie wszystkich obowiązków jest dla Marysi tym trudniejsze, że jej małżeństwo przeżywa kryzys. Ada (17 lat), ze względu na ciężką sytuację rodzinną, wraz ze swoją półroczną córką Julką mieszka w domu samotnej matki. Dziewczyna kończy zaocznie gimnazjum i stara się o przyznanie mieszkania komunalnego. Syn trzeciej bohaterki, Ewy (18 lat) ma prawie dwa lata. Mimo, że dziewczyna i ojciec Mikołaja, bardzo się kochają, wciąż mieszkają osobno. Szczególną przeciwniczką ich wspólnego życia jest babcia Ewy, której nie odpowiada ich ateizm, tatuaż Ewy oraz alternatywny styl obojga. Iza (16 lat) jest mamą ośmiomiesięcznej Nikoli. Dziewczyna i ojciec Nikoli, dwudziestoletni Tomek, walczą w sądzie o pozwolenie na zawarcie związku małżeńskiego.

Oficjalnym partnerem merytorycznym serialu „Teen Mom Poland – Nastoletnie matki” jest Fundacja MaMa prowadzona przez z Sylwię Chutnik. We współpracy z Fundacją MTV Polska uruchomi specjalną infolinię prawno-psychologiczną dla młodych ludzi borykających się z podobnymi problemami, co bohaterowie serialu, która będzie czynna w każdą niedzielę między 19:30 a 22:30. Na pytania widzów czekać będą specjalnie przeszkoleni eksperci, którzy odpowiedzą na pytania z zakresu prawa i dostępnych rozwiązań oraz udzielą wsparcia psychologicznego. Ponadto będą w stanie podpowiedzieć, gdzie młodzi rodzice mogą szukać pomocy. Eksperci będą dostępni będą pod numerami 607 989 146, 607 988 876.

- Wiele badań potwierdza, że młodzi ludzie, gdy poszukują pomocy czy porady, wolą zasięgnąć jej anonimowo– mówi Agnieszka Odachowska, Communications Manager – Dlatego we współpracy z Fundacją MaMa stworzyliśmy infolinię dla młodzieży w trudnej sytuacji życiowej, czy młodych rodziców, którzy chcą wiedzieć, jakiej pomocy mogą oczekiwać lub po prostu chcą porozmawiać z kimś, kto ich zrozumie. Również godzina otwarcia infolinii jest nieprzypadkowa, gdyż młodzi najczęściej dzwonią właśnie w weekend wieczorem – dodaje Agnieszka Odachowska.

Premiera w niedzielę, 26 stycznia o 18:25 na antenie MTV Polska.

Obraz
© (fot. mtv polska)
Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także