Trwa ładowanie...

"Tęczowy Music Box". Znany muzyk z programu miał molestować uczestniczki

Jeden ze znanych muzyków, który występował w programie “Tęczowy Music Box”, miał molestować nieletnie uczestniczki muzycznego show. Pokrzywdzone do dziś mają zmagać się z traumą.

Share
"Tęczowy Music Box". Znany muzyk z programu miał molestować uczestniczki
Źródło: Youtube.com
d1dmbrn

"Tęczowy Music Box": Akt molesotwania przy nagraniach programu

Dziennikarz Mariusz Zielke zdradził, że dowiedział się o aktach pedofilskich w czasie kręcenia programów muzycznych "Tęczowy Music Box" TVP i "Co jest grane" Polsatu. Przy okazji pierwszego show, molestowania i gwałcenia nieletnich uczestniczek miał dopuścić się znany muzyk, który też brał udział w tym programie. Na razie jego nazwiska nie ujawniono. Jedna z ofiar miała opowiedzieć dziennikarzowi o szczegółach tego przykrego zdarzenia. Skrzywdzone dziewczynki miały wówczas 10-15 lat.

- Dziewczynki miały być gwałcone w siedzibie fundacji finansującej działania zespołu i wspierającej dzieci uzdolnione muzycznie, domu znanego artysty (gdzie miały być zamykane na noc w piwnicy), w samochodzie sprawcy oraz siedzibie jednego z najważniejszych polskich stowarzyszeń muzycznych - powiedział Zielke na nagraniu, które umieścił w mediach społecznościowych.

ZOBACZ TEŻ: Koncert Bon Jovi od kuchni. Byliśmy za kulisami na Wembley

Dowody, które zebrał, mają być niepodważalne. Są co najmniej trzy ofiary, dwie zdecydowały się zeznawać. Zdaniem dziennikarza szykuje się "największa afera pedofilska w środowisku artystycznym w Polsce". - Przestępca, znany w środowisku muzyk, był wyjątkowo przebiegły i dobrze zorganizowany. Na swoje cele wybierał osamotnione i zagubione dziewczynki z niepełnych rodzin, zyskiwał zaufanie rodziców, osaczał dzieci i dopiero potem dopuszczał się czynów zabronionych, molestując dziewczynki przez wiele lat, a potem utrzymując nad nimi kontrolę, pomagając w karierze lub przekupując, żeby nie zgłaszały przestępstw - opisuje Zielke. W rozmowie z WP mówił, że łapówki wynosiły nawet 200 tys. zł, ale żadna pokrzywdzona nie przyjęła pieniędzy.

d1dmbrn

"Tęczowy Music Box": Hit lat 90. z przyszłymi gwiazdami showbiznesu

"Tęczowy Music Box" to kultowy program muzyczny TVP dla dzieci i młodzieży z lat 90. Gospodarzami show były dzieci z grupy Tęcza, a potem Chochlik. Jako prowadzący oraz współwykonawcy wspierali je Marysia Sadowska, Piotr Deszkiewicz, Gabriela Owsiak, Julia Wolska, Agata Komosa, Maciej Kolago oraz Krzysztof Tyniec. Redaktorami "Tęczowego Music Boxu" byli Aleksander Pałac, Barbara Kolago i Krzysztof Sadowski.

Program był swego rodzaju talent show dla małoletnich. W konkursie zorganizowanym w 1995 r. na najbardziej uzdolnioną solistkę dziecięcą zwyciężyła Alicja Bachleda-Curuś. Utwory z programu trafiały do śpiewników szkolnych, śpiewano je na lekcjach muzyki w przedszkolach, szkołach podstawowych, festynach i festiwalach.

d1dmbrn

Podziel się opinią

Share
d1dmbrn
d1dmbrn