Trwa ładowanie...

"Taniec z gwiazdami": Taniec uleczył Monikę Pyrek!

Share
"Taniec z gwiazdami": Taniec uleczył Monikę Pyrek!
Źródło: newspix.pl
d3am9lg

[

]( http://www.fakt.pl )
*Monika Pyrek (30 l.) przez prawie rok nie skakała w zawodach na stadionie. Leczyła kontuzję, później brała udział w "Tańcu z gwiazdami". Teraz znów najważniejszy jest skok o tyczce, a w osiąganiu świetnych wyników ma pomóc taniec.*

d3am9lg

Z Pyrek rozmawialiśmy po zawodach w Ostrawie, gdzie Polska skoczyła 4,20 m. To był pierwszy start na stadionie od lipcowych mistrzostw Polski, które wygrała takim samym wynikiem. Już wówczas miała problemy ze stopą. Dlatego przedwcześnie zakończyła sezon. Jesienią triumfowała w tanecznym show w TVN. Nam opowiada, jak wiele korzyści dał jej taniec.

– To była świetna kuracja – podkreśla Monika. – Dzięki występowi w „Tańcu z gwiazdami” odbudowałam się psychicznie. Wręcz urosłam, bo przekonałam się, że coś jeszcze potrafię. Życiowo to była bardzo dobra decyzja, bo za bardzo byłam zafiksowana na sport. To mi przeszkadzało, do tego przyplątała się kontuzja, która całkowicie podcięła moje nadzieje i skończyło się depresją sportową.

Pyrek błyszczała w tanecznym show. Zwyciężyła jako pierwsza przedstawicielka sportu w naszym kraju. Przez kontuzję straciła pół sezonu, ale dzięki tańcowi zyskała dużo więcej. – Oczyściłam się psychicznie, inaczej też się ubieram. Staram się podążać za wskazówkami stylistów. Częściej chodzę na obcasach, bo już potrafię, zakładam sukienki, spódnice. Zawartość szafy się powiększyła… Gdy w poprzednich edycjach „Tańca z gwiazdami” panie mówiły, że odkryły w sobie kobiecość, wydawało mi się to sztuczne. Okazuje się, że naprawdę tak jest. Ten taniec daje szanse na odszukanie siebie – dodaje Monika.

Tyczkarka podkreśla, że teraz powinno być jej łatwiej w skoku o tyczce. W tym roku najważniejszą imprezą są sierpniowe mistrzostwa świata w Daegu (Korea Południowa). W poprzednim czempionacie Monika Pyrek wywalczyła srebrny medal. Teraz ponownie chciałaby stanąć na podium.

d3am9lg

– Żałuję, że pierwsze zawody w sezonie, w Ostrawie, mi nie wyszły, ale mocno wiało. Ważę 6-7 kg mnie niż inne dziewczyny, wiec podmuchy dodatkowo mi przeszkadzają. Za tydzień podczas kolejnych zawodów w Oslo będzie lepiej. Wiem, bo przygotowania do sezonu były dobre. Na treningach parę razy czysto skoczyłam 4,70 m. Jeszcze z pięć centymetrów trzeba będzie dołożyć, by zdobyć medal w Daegu, ale stać mnie na to. Pani, która tworzyła choreografię do „Tańca z gwiazdami” stwierdziła, że przygotuje specjalny program na mój triumf. Chciała nawet zmienić stroje na bardziej taneczne. Tego nie da się zrobić, mam kontrakty z adidasem i to on wyznacza sportową modę. Ale nad tańcem pomyślę – dodaje ze śmiechem Monika.

Polecamy w wydaniu internetowym fakt.pl:

Pieńkowska gra w lotka! Znudzona swoim życiem?

d3am9lg

[

Jurorka znowu pokazala za dużo! Czy to jest jeszcze sexy?! ]( http://teleshow.pl/gid,13387625,img,13387656,kat,,sid,144,title,Najwiekszy-wygrany-Bitwy-na-glosy-biust-Wegorzewskiej,galeria.html )
[

Tancerki „Tańca z gwiazdami” mówią całą prawdę o programie ]( http://teleshow.pl/gid,13400409,img,13400439,kat,,title,Tancerki-Tanca-z-gwiazdami-mowia-cala-prawde,galeria.html )
[

Takiej jej nie znacie!Czy Kożuchowska wolałaby ukryć te zdjęcia? ]( http://teleshow.wp.pl/malgorzata-kozuchowska-takiej-jej-nie-znacie-6026604057236609g )
[

Bohaterowie „I kto to mówi” 20 lat później ]( http://film.wp.pl/zobacz-jak-sie-zmienili-bohaterowie-komedii-i-kto-to-mowi-6025275548005505g )

d3am9lg

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3am9lg
d3am9lg