Trwa ładowanie...
dms3k6g

"Taniec z gwiazdami": Otylia Jędrzejczak woli pływać niż...

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Taniec z gwiazdami": Otylia Jędrzejczak woli pływać niż...
(AKPA)
dms3k6g

Otylia Jędrzejczak (28 l.) znów pływa szybko. Mistrzyni olimpijska z Aten w rozmowie z Faktem przyznaje, że wróciła do sportu z myślą o przyszłorocznych igrzyskach w Londynie. Tam chce pokazać, że jest jedną z najlepszych na świecie w stylu motylkowym.

Otylia pokazała się z dobrej strony w mistrzostwach Europy na krótkim basenie kwalifikując się do finałów na 100 i 200 metrów stylem motylkowym. Kilka dni później w mistrzostwach Polski wywalczyła siedem medali, w tym aż pięć złotych. Znów pływa szybko, a z jej twarzy nie znika uśmiech. To dobrze rokuje przed przyszłorocznymi igrzyskami olimpijskimi.

"Fakt": Skąd tyle zmian na lepsze?
Otylia Jędrzejczak: Odżyłam w Hiszpanii, dokąd pojechałam trenować u Bartka Kizierowskiego. Tam od września wykonałam dużą pracę. Nie tylko w wodzie, ale też na lądzie. Dodatkowo miałam sporo zajęć fitness. Zajęcia kończyłam o godzinie 20-21 po trzecim treningu. Ta ciężka praca zacznie owocować w następnym roku.

dms3k6g

Wcześniej trenowała pani w Polsce, potem w USA. Hiszpania to pani ziemia obiecana?
- Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej. Nadal bardzo dobrze czuję się w Polsce, ale pod względem treningowym jestem w odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie. Dobrze współpracuje mi się z Bartkiem, ma dobrą myśl treningową, w grupie panuje pozytywne nastawienie, jest dyscyplina. Poprawiłam technikę delfinową, jestem też silniejsza i mogę pływać jeszcze szybciej. Dlatego liczę, że to będzie dobry rok.

Powalczy pani o podium w Londynie?
- Nigdy nie zawieszam nikomu medali na szyi przed startami. Lepiej powiedzieć mniej, a zrobić więcej niż na odwrót. Zrobię wszystko, by jak najszybciej wskoczyć do wody i jak najszybciej dotknąć ściany końcowej. Nie muszę nikomu nic udowadniać, choć presja będzie, bo sama sobie ją stwarzam.

Po poprzednich igrzyskach, w Pekinie, miała pani półtoraroczną przerwę w pływaniu. Nie było wątpliwości, czy wracać do sportu?
- Nie, bo kariery po Pekinie nie zakończyłam, tylko zawiesiłam. Wychodziłam z założenia, że będę trenowała do Londynu. Przerwa była planowana, bo byłam zmęczona psychicznie. Dobrze zrobiłam, bo dziś czerpię z pływania satysfakcję. A Londyn był celem, bo jest w Europie. Tak jak Ateny, gdzie zostałam mistrzynią olimpijską.

”Taniec z gwiazdami” nie zawrócił pani w głowie?
- Nic z tych rzeczy! W tamtym czasie pływałam, trenowałam. Jestem zadowolona z możliwości brania udziału w show, ale nie planowałam życia celebrytki. Wolę pływać. Zawsze chciałam wrócić do sportu i dziś małymi krokami to robię. A wracając do igrzysk w igrzyska w Londynie, to mam jeszcze osiem miesięcy i dam radę!

dms3k6g
(fot. AKPA)
Podziel się
(fot. AKPA)
Podziel się

[

Podziel się
dms3k6g

]( http://www.fakt.pl )

Polecamy w wydaniu internetowym fakt.pl:

Smuda szuka klubu dla Matuszczyka

* W tym temacie: Jak one pięknie wyglądają... nago!*

dms3k6g

Zobacz także:

Kim Dzong Il został zamordowany? "Reżim kłamie"

[

Podziel się
dms3k6g

Jurorka znowu pokazala za dużo! Czy to jest jeszcze sexy?! ]( http://teleshow.pl/gid,13387625,img,13387656,kat,,sid,144,title,Najwiekszy-wygrany-Bitwy-na-glosy-biust-Wegorzewskiej,galeria.html )
[

Podziel się

Tancerki „Tańca z gwiazdami” mówią całą prawdę o programie ]( http://teleshow.pl/gid,13400409,img,13400439,kat,,title,Tancerki-Tanca-z-gwiazdami-mowia-cala-prawde,galeria.html )
[

Podziel się

Takiej jej nie znacie!Czy Kożuchowska wolałaby ukryć te zdjęcia? ]( http://teleshow.wp.pl/malgorzata-kozuchowska-takiej-jej-nie-znacie-6026604057236609g )
[

Podziel się

Bohaterowie „I kto to mówi” 20 lat później ]( http://film.wp.pl/zobacz-jak-sie-zmienili-bohaterowie-komedii-i-kto-to-mowi-6025275548005505g )

Podziel się opinią

Share

dms3k6g

dms3k6g
dms3k6g