Takiej kpiny z Tuska jeszcze nie było. Pokazali scenę z "Chłopaki nie płaczą"

"Wiadomości", 26.05.2023
"Wiadomości", 26.05.2023
Źródło zdjęć: © TVP

26.05.2023 23:22, aktual.: 27.05.2023 07:52

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

O tym, że Donald Tusk jest wrogiem numer jeden "Wiadomości" TVP, nie trzeba nikogo przekonywać. Redakcja Danuty Holeckiej codziennie pokazuje lidera opozycji w złym świetle, ale w piątek 26 maja osiągnięto w tej dziedzinie nowy poziom.

"Wiarygodność kontra hipokryzja" - to tytuł reportażu Damiana Diaza, w którym tradycyjnie przekazywano widzom, że PiS dotrzymuje obietnic, a opozycja z Tuskiem na czele nie liczy się ze swoimi słowami. W dalszej części reportażu wyśmiano Tuska, który "znów prosi o datki".

"Wiadomości" pokazały fragment spotu KO z prośbą o wpłacanie pieniędzy na kampanię wyborczą. A po chwili na ekranie pojawiła się scenka z filmu "Chłopaki nie płaczą", w której do mieszkania głównego bohatera wchodzi młody chłopak i pyta: "Mieszka tu jakiś cwaniak?".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

- Cwaniak? Nie, ja tu mieszkam - mówi niepewnym głosem. - To daj piątaka - słyszy w odpowiedzi główny bohater, w którego wcielił się Wojciech Klata. Aktor, który kilka lat temu objął stanowisko wicedyrektora w TVP Kultura.

Być może "Wiadomości" chciały w ten sposób puścić oko do kolegi z siostrzanej stacji. Ale głównym celem było obśmianie Tuska i jego słów, że "7 tys. ludzi wpłaciło już na kampanię Koalicji Obywatelskiej".

"Chłopaki nie płaczą" w "Wiadomościach"
"Chłopaki nie płaczą" w "Wiadomościach"© TVP

- Czy to powód do przechwałek? Niekoniecznie, biorąc pod uwagę, że sama Platforma ma ponad trzy razy więcej członków - mówił reporter "Wiadomości".

Diaz wypomniał partii Tuska, że przez ostatnią kadencję dostała z subwencji i z tytułu zwrotu kosztów kampanii ponad 100 mln zł, a wciąż wyciąga rękę po pieniądze swoich sympatyków. Tymczasem "z hojnością polityków PO bywa różnie". - Fotoreporterzy uchwycili kiedyś, jak wiceszef partii, Rafał Trzaskowski, daje staruszce 20 gr - mówił reporter "Wiadomości".

"Wiadomości", 26.05.2023
"Wiadomości", 26.05.2023© TVP

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" bierzemy na warsztat kontrowersje wokół "Małej syrenki", rozprawiamy o strajku scenarzystów i filmach dokumentalnych oraz zdradzamy, jakich letnich premier kinowych nie możemy się doczekać. Możesz nas słuchać na Spotify, w Google Podcasts, Open FM oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (240)
Zobacz także