PublicystykaTak haruje Krzysztof Ziemiec!

Tak haruje Krzysztof Ziemiec!

Tak haruje Krzysztof Ziemiec!
Źródło zdjęć: © AKPA

28.03.2011 12:05, aktual.: 25.11.2013 12:12

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

[

]( http://www.fakt.pl )
"Wiadomości" to jeden z najchętniej oglądanych programów informacyjnych. Nic dziwnego - tworzy go zespół profesjonalistów, a zarazem wielkich pasjonatów swojej pracy.

Główne wydanie „Wiadomości” prowadzą Krzysztof Ziemiec, Piotr Kraśko oraz Małgorzata Wyszyńska , która jest jednocześnie szefową zespołu.

Jednak na sukces tego programu pracują nie tylko dziennikarze, ale cała ekipa, czyli reporterzy, zagraniczni korespondenci, infograficy, którzy przygotowują ilustracje tj. wykresy, mapy oraz wszelkie symulacje, a nawet dźwiękowcy i kamerzyści.

Krzysztof Ziemiec – jeden z gospodarzy głównego wydania „Wiadomości” przyznaje, że to praca zespołowa, której powodzenie zależy od wielu ludzi. Ziemiec zdradził nam też, jak wyglądają kulisy pracy nad każdym z wydań.

– Dobrze, że nas – prowadzących „Wiadomości”, jest kilkoro i możemy się wymieniać dyżurami, bo to bardzo stresująca i odpowiedzialna praca. Dlatego zawsze denerwowało mnie, jak ktoś mówił, że to taki łatwy kawałek chleba. Czasem słyszałem od znajomych: „ty to masz fajną robotę. Przychodzisz do niej na godzinę 19, ubiorą cię, umalują i dadzą do przeczytania informacje z Polski ze świata”. Teraz już, na szczęście, do takich obiegowych opinii nabrałem dystansu i staram się na spokojnie tłumaczyć ludziom, że jest inaczej, niż myślą – mówi nam Ziemiec. I zaraz dodaje, że jego praca to tak naprawdę ciężka harówka.

– Jeśli mam akurat dyżur, to trwa on cały dzień. Pierwsze kolegium mamy już o 9 rano – wtedy też zgłaszamy tematy, sprawdzamy, jakie tematy mogą nam zaproponować reporterzy. Następne spotkanie jest o 9.30 – wtedy podejmujemy decyzję, które z tematów są najważniejsze – przez godzinę trwa zaciekła burza mózgów. Właściwie przez cały dzień musimy być w nasłuchu, bo przecież może się wydarzyć coś ważnego na świecie i wtedy trzeba zupełnie zmienić scenariusz wydania – opowiada nam Ziemiec. Dziennikarz przyznał też, że nawet, jeśli nie wypada mu dyżur, to i tak stara się być cały czas na bieżąco i śledzi newsy napływające ze świata.

Producenci „Wiadomości” przyznają, że pogram ten wiele zyskał odkąd została zmieniona jego formuła na bardziej nowoczesną i dynamiczną. Teraz bowiem prowadzący nie tylko siedzą, ale także poruszają się po studiu, pokazują infografiki na olbrzymiej plazmie. Krzysztof Ziemiec wyznał nam, że świetnie się odnajduje w takiej formule. – Mnie się to bardzo podoba. Będąc w Stanach Zjednoczonych, miałem okazję oglądać takie dynamiczne programy informacyjne i rzeczywiście muszę przyznać, że robią one ważenie. Nie sposób się oderwać od telewizora. W Stanach to prawdziwe show! Ja na początku martwiłem się tylko o jedno, aby... nie wyjść z kadru – podsumowuje ze śmiechem Ziemiec. * Jesteśmy też na Facebooku! Dołącz do nas!*

Polecamy w wydaniu internetowym fakt.pl:

Zobacz także:

[

Wyzwolona telewizja! Ich piersi zawsze grają główną rolę ]( http://teleshow.pl/gid,13183943,img,13183977,kat,1024839,title,Ich-piersi-graja-glowna-role-w-programach-rozrywkowych,galeria.html )
[

Natasza szokuje strojem na wizji ]( http://teleshow.pl/gid,13196927,img,13196965,kat,1024837,title,Natasza-Urbanska-szokuje-strojem,galeria.html )
[

Cała prawda o Maćku z „Klanu” ]( http://teleshow.wp.pl/ile-lat-ma-macius-z-klanu-6026602789311617g )
[

Bohaterowie „I kto to mówi” 20 lat później ]( http://film.wp.pl/zobacz-jak-sie-zmienili-bohaterowie-komedii-i-kto-to-mowi-6025275548005505g )

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także